Hanımlara haberler
ANASAYFA / Sağlık / İstenmeyen Tüylere Kalıcı Çözüm Önerileri

İstenmeyen Tüylere Kalıcı Çözüm Önerileri

Günümüz koşullarında vücut bakımı da kalıcı ve pratik çözümlerin arandığı bir alan oldu. Özellikle kadınları ilgilendiren bu konu erkeklerin de ilgisini çekmeye başladı. Önemli olan, sağlığımızı koruyarak kararlar alıp, bilinçli bireyler olmayı başarmak.

Yüzde ve vücutta istenmeyen tüyleri azaltarak yok etme konusunda epilasyon gelecek vadeden bir seçenek. Epilasyon yaptırmayı düşünen bireylerin ciddi bir araştırmayla önce vücudunu tanıması ve vücuduna uygun epilasyon türünün hangisi olduğunu öğrenmesi en doğru adımdır.

Yapılan bürokratik düzenlemelerle epilasyon yapan klinik ortamlarının belli hijyen koşullarına sahip olması sağlandı.  Ancak, yine de gidilecek merkezde profesyonel uzmanlar

Tarafından işlem yapılmasına dikkat edilmelidir.

Herkesin farklı cilt tipi olduğu gibi, kıl kökleri de farklıdır. Cilt tipinin hassasiyet seviyesine göre farklı reaksiyonlar oluşabilir. Epilasyon türleri içinde vücuda en uygun olanın hangisi olduğuna uzmanla birlikte karar verilmesi en doğru yoldur. Karar aşamasında ufak bir alana deneme yapılması ve bundan sonra uygulanacak epilasyonun türü konusunda uzmanla birlikte seçim yapılmalıdır. Komplikasyon oluşmasını önlemek için en doğru adım kendinizi ehil ellere bırakmanızdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

meme kanseri onleme yollari

Meme Kanserine Karşı Çıkmak İçin Önlemler

Kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri, her kanser gibi erken tanı konulmaması durumunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir