Hanımlara haberler

İkiz Gebelikte Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkiz Gebelikte Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkiz gebeliklerde genel olarak annede kansızlık problemi daha çok görülebilmektedir. Doğum şekli genel itibari ile sezeryan olan ikiz gebeliklerde anneler doktor kontrollerini daha özenli bir şekilde takip etmelidirler. Doktor önerileri arasında bulunan beslenme önerileri, dinlenme ihtiyacınız ve cinsel hayatınız planlanmalıdır. Doktorun önerileri göz ardı edilmemelidir. İkiz gebelikte eğer anne çalışıyorsa daha erken izin alabilme hakkına sahiptir. ( Bebeklerin 28. Haftasından itibaren anne izin alabilmektedir )

ikiz gebelik

İkiz gebeliklerde zorlayıcı egzersiz hareketleri yapmamanız gerekmektedir. Çocuklarınızın sağlığı açısından bu durum çok önem arz etmektedir. Her anne adayı gibi ikiz annesi olarak sigara- alkol içmemelisiniz ve sağlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Eğer uzun yola gitmeyi düşünüyorsanız doktor kontrolünden geçmeden kesinlikle yolculuğa çıkmamanız gerekmektedir. İkiz gebeliklerde erken doğum riski bulunduğu unutulmamalı ve daima erken doğum ihtimaline karşı dikkatli olunmalıdır.

Doğum sonrası iki çocuğa bakım aşamasında annelerle iletişim kürara bakım yapılacağı hamilelik döneminde konuşularak annenin psikolojik olarak rahatlamasına yardımcı olunmaktadır. Hamilelik döneminde demir eksikliği her zaman görülen bir sorundur; ikiz gebelik yaşayan bayanlarda ise daha fazla demir eksikliği olabileceği için anneler demir alımı için doktor ile irtibatlarını koparmamalıdırlar. İkiz gebeliklerde doğum öncesi bulantı daha çok görülmektedir. Bunun bilincinde olarak doktora danışarak bu durum ile baş edebilme konusunda daha etkili yöntem uygulamaları öğrenebilirsiniz.
coğul-Gebelik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir