Hanımlara haberler

Güneş sonrası ürünler ne zaman kullanılır?

gunes-kremi-nasil-kullanilir

Sadece yaz aylarında güneş koruyucu ürünler kullanmanız gerektiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Kış aylarında bile yüzünü gösteren güneş, erken yaşlanmanıza davetiye çıkaran en büyük etmenlerdendir. Ayrıca güneş, artık eskisi kadar da sağlıklı değil. Cilt kanserinden birçok farklı hastalığa yol açabiliyor. Peki evden çıkmadan güneş koruyucu ürünler kullanmanız gerekiyor mu?

Güneş koruyucu ürünlerin, sizin en iyi dostlarınız olduğunu unutmayın. Çoğu dermatolog, güneşe çıktığınız saatlerde yüzünüzü bir örtüyle kapatmanızı ve gölgelik alanlarda yürümenizi öneriyor. Ya da her sabah evden çıkmadan önce ve her iki saatte bir 30 faktör korumalı özellikte bir güneş koruyucu kullanmanızı… Tercih ettiğiniz güneş koruyucu ürünün, en az 30 koruma faktörlü olması gerekiyor. Ancak o bile yeterli olmayabilir, çünkü uygulayacağınız az miktarda ürün, korunması gereken tüm bölgelere yetmeyecek. Ayrıca gün içerisinde tekrarlama ihtiyacı da duymayacaksınız.

Eğer zamanının çoğunu evde geçiren biriyseniz, 30 faktör korumalı bir güneş koruyucu krem sizin için yeterli olabilir. Fakat durum sizin için tam tersiyse güneş koruyucunuzu sürmeden evden çıkmamanız gerektiğini de unutmayın. Çünkü güneş koruyucu krem, gün boyu sizin güneşin zararlı etkilerinden korunmanızı sağlayacak. Peki ama hangi markaları tercih etmeliyim diyorsanız? Sorunuzun cevabı burada. Garnier, Nivea, Maybelline, Dr.Brant, La-Roche Posay, Dr. Murad ve The Body Shop gibi markaların BB kremlerini tercih edebilirsiniz.  Antioksidan barındıran ürünlerle kontrolü ele almalısınız. Kırışıklıklarınız varsa, kolejen takviyesinde bulunacak ürünler tam size göre.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir