Hanımlara haberler

Güne sağlıklı bir kahvaltı ile başlayın

Araştırmalar her gün kahvaltı yapan insanların fiziksel ve duygusal anlamda daha güçlü olduğunu kanıtlamıştır. Kahvaltının atlanması tavsiye edilmeyen kötü birşeydir. Gün içindeki sorunlarla savaşabilmek için güne güzel bir kahvaltı ile başlamak önemli. Kilo vermek isteyenlerin yaptığı en büyük hata kahvaltıyı atlamak. Ama bilmiyorlarki kahvaltının atlanmasının bir kilo nedeni olacağını. Kahvaltı atlamak baş dönmesi ve birçok sağlık sorunlarına yol açarak, bağışıklık sisteminizi çökertir.

Kahvaltınızın çok aman aman olmasına gerek yok. Herhangi sade bir kahvaltı emin olsun hiç kahvaltı yapmadan güne başlamaktan çok daha iyidir. Bununla beraber bazı besinlerden sağlık amaçlı kaçınmakta fayda var. Sodyumu yüksek gıdalar, şeker, doymuş yağlar ve ağır kalorili besinler gibi. Et, hamur işleri, kekler ve sosisi azaltın. Protein açısından zengin ve lifli besinler tercih edin. Az yağlı et, yumurta, süt ürünleri ve fındık protein açısından sağlıklı bir kahvaltı olabilir.

Bazı insanlar kahvaltı yapmayı sevmezler.  Eğer kahvaltı sevmiyorsanız o zaman küçük porsiyonlar halinde kahvaltı yapmayı deneyebilirsiniz. Yada küçük bir sandviç hazırlayabilir, meyve yiyebilirsiniz kahvaltı olarak. Sağlıklı bir vücut ve mutlu bir yaşam için asla güne  aç başlamayın!

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir