Hanımlara haberler

Göz Yorgunluğu ve Tedavileri

Göz Yorgunluğu ve Tedavileri
Göz yorgunluğu bilgisayar başında çok çalışanların, kitap okuyarak çok zaman geçirenlerin gözlerinde oluşan kırmızılık olarak bilinmektedir. Göz yorgunluğu için birçok doğal maddeden yararlanarak hazırlanan karışımların fayda gösterildiği görülmektedir.
bilgisayar-goz
Göz yorgunluğu tedavisi için kantaron çiçeği, havlıcan, şam fıstığı, papatya kökü, zencefil ve baldan yararlanılarak hazırlanan karışımlardan yararlanılmaktadır. Kuruyan kantoran çiçeği öncelikle sıcak suda kaynatılır. Bu kaynatılan karışım tülbentten geçirilerek bir kaba alınır. Bu karışımdan göze her gün düzenli olarak 3 damla damlatılmalıdır. Havlıcan, şam fıstığı ve zencefili havanda bir güzel ezin. Bu karışım elenir. Karışıma bal karıştırılarak krem gibi kıvamlı bir karışım elde edilir. Yatmadan önce bu karışımdan yararlanarak göze sürme çekilmelidir. Kurumuş papatya kökü havanda ezilir. Bu toz karışıma bal karıştırılarak macun gibi kıvamlı bir karışım elde edilir. Ardından bu karışımı gün içinde arar ara göz kapaklarına bu karışımdan sürülmelidir.

Gözotu ve ahududu yaprakları kaynatılır. Bu demlenen karışıma pamuk batırılır. Gözünüzü kapatın ve pamuğu gözünüzün üstüne yirmi dakika kadar bekletin. Göz üstüne ayrıca salatalık dilimleri, çiğ patates ya da rezene çayı poşetleri göz üstüne koyarak göz yorgunluğu alınabilir. Ya da gözlerinize yaptıracağınız göz banyosu da bu yorgunluğu gidermede sizlerin en büyük yardımcınız olacaktır. Bitkilerden yararlanarak hazırlanan bitkisel karışımlardan yararlanarak göz yorgunluğu tedavisinde etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
bilgisayar-goz-yorgunluk

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir