Hanımlara haberler

Evcil Hayvan Alerjisi Nedir?

Evcil Hayvan Alerjisi Nedir?
Evinizde beslediğiniz kedi ve köpek gibi evcil hayvanlar kimi zaman zararlı etkilere maruz kalabilirsiniz. Kimi zaman evcil hayvanlar sizin ölümünüze bile sebep olabilmektedir. Evcil hayvanların içerisinde yer alan en çok beslenen kedi ve köpekler kimi zaman alerjik reaksiyonlar oluşumuna sebep olabilmektedir. İdrar ya da salya yolu ile alerjik reaksiyonlar yayılabilmektedir. Hayvan tüyleri de alerjen etki olarak görülmesine rağmen asıl olarak tüylerde bulunan alerjen maddeler insanlara zararlı etkilere sebep olabilmektedir.
bebeklerde-evcil-hayvan-alerjisi
Evinizde köpek beslemekten vazgeçemiyorsanız köpeğinizi sık sık yıkamalısınız. Ayrıca alerjenlerden kurtulmanın bir yolu da elektrik süpürgesi ile ( hepa filtreli olursa daha iyi olur ) sürekli temizlik yapmanız gerekecektir. Temizlik sayesinde alerjenlerden kurtulma olasılığınız bulunmaktadır. Evcil hayvanlarınızı asla evinizde bulundurmamalısınız; özellikle geceleri alerjenlere karşı savunma mekanizmanız zayıf olabilir. Bu durumda size zarar verir.

Alerjen maddeler havada uçabilmektedir; evinde klima kullananlar için bu durum tehlike arz edebilmektedir. Klimalı ortamlarda hepa filtreli klima kullanımı sayesinde alerjen etkenlerin sizi etkilemesinin önüne geçebilirsiniz. Eğer kediye alerjiniz varsa aşı ile bu alerjiden kurtulabilirsiniz. Halılarda 5 ay; koltuklarda ise 5 yıl kalabilen kedi alerjilerinden kurtulmak istiyorsanız aşı yaptırarak bu alerjiden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Evcil hayvan alerjisi ayrıca bağışıklık sisteminizde hayvan proteinlerine karşı aşırı reaksiyon göstererek sizlerin hapşırma, burun akıntısı gibi problemlerle karşınıza çıkabilmektedir.
evcil-hayvan-alerjisi-belirtileri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir