Hanımlara haberler

Egzersiz yaparken daha fazla kalori harcamak

Daha fazla kalori yakmak için hazır mısınız? Bu inanılmaz fitness çalışmalarına bir göz atın.

Sabah 10 dakika erken uyanmak. Herzamanki kalkma saatinizden 10 dakika önce uyanıp kısa bir yürüyüş yapmak, daha hızlı bir metobolizma ve daha iyi bir ruh hali içinde güne başlamanıza yardımcı olur. Bu şekilde haftada 275 kalori yakabilirsiniz.

Egzersiz rutinlerinizde, 5 dakika ısının, 2-5 dakika yüksek hızda çalışın, daha sonra 5 dakika normal hızda devam edin ve buna öbekler halinde devam edin. Son olarak 5 dakikayı yavaş bir hızda soğumaya ayırın. Bu şekilde 45 dakikada 300-450 kalori verebilirsiniz.

Spor salonunda, evde yada yolda olsun egzersiz yaparken yanınızda konuşacağınız bir arkadaşınızla beraber yapın. Konuşarak egzersizyada yürürüş yapmak daha hızlı tempoda olmanızı sağlar. Sadece 3 – 4 mil yürüyüş için fazladan 100 kalori yakarsınız.

Tipik bir egzersiz 30 dakikadan az olmamalıdır. Daha fazla kalori yakmak için haftada 2 kez egzersize 10 ila 15 dakika kardiyo ekleyin. Ayrıca kardiyo yapmak, haftasonu yürüyüş ve bisiklet gezilerinizde kondsiyonunuzu artıracaktır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir