Hanımlara haberler

Düşüncelerinizi değiştirin kilolarınız gitsin!

Hadi canım, düşünceleri değiştirerek zayıflanır mı.. Dediğinizi duyar gibiyim. Ama zaten yemek düşüncesi aklımıza geldiğinde yemez miyiz? Yada üzüntülü yada sevinçliyken de yemek isteği duyarız. E bunların tümü düşünceler ile oluyorda zayıflamak neden olmasın? Sevgili hanımefendiler, sizlere bu yazımda düşüncelerinizi değiştirerek yemeklerden nasıl uzaklaşacağınızı anlatacağım.

Kilo problemi olan hanımlar kendilerini genelde “fazla kilom” var olarak tanımlar. Sanki kilolu olması çok normal birşeymiş gibi. Ben de bu hanımlara diyorumki “hayır fazla kilonuz yok, siz bir obezsiniz!”. Öncelikle obezite problemi yaşadığımız ve bir OBEZ olduğumuzu kabullenelim. Bugün dünyanın birçok yerinde obezite sorunu yaşanmakta. Ve bu çok ciddi bir hastalık. Yeni doğan çocukların birçoğunda 4 5 yaşlarında ve sonrasında obezite görüyoruz.

Düşüncelerinizi değiştirmeye başlamadan önce, kilolarınızla ne kadar kötü görünüdüğünüzü kabullenin. Durumunuz çok vahim olduğunu bir an önce bu kilolardan kurtulmanız gerektiğini düşünün. Bir kadın olarak hiç te çekici görünmediğinizi kabul edin. Kusura bakmayın ama kocaman bir poposu olan kadına hangi erkek bakar?

Tüm bunlardan sonra gerçek anlamda zayıflamaya karar verin. Daha öncekiler gibi olmasın. Bugün diyete başlayıp yarın bitmesin. Bu sefer belki 1 hafta boyunca bunları düşünün, kafanızda NET bir karar verin. Kararınızı arkadaşlarınıza anlatın, aile üyelerinize anlatın. İlerde vazgeçmek istediğinizde etrafınızdaki insanların size “hani sen kilo verecektin? yine mi vazgeçtin?” gibi alayları sizi hırslandıracaktır ve kararınızda istikrarlı olmanızı sağlayacaktır. Zayıflayacağınız süre boyunca çok fazla aynaya bakmayın. Mümkünse 1 ay yada 2 ay aralıklarla tartılın. Ve kilo verme sürecinin uzun bir süreç olduğunu, kilolarınızın bir günde vücudunuza gelmediği gibi, 1 günde de vücudunuzdan gitmeyeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Evet şimdi başlıyoruz:)

Birçoğumuz zevk almak için keyif için yemek yeriz. Bunun sebebi hayatımızdaki zevk referanslarına yemek yemeyi koymamızdır. Düşünce yolu ile zayıflamada işte bu zevk referanslarımıza yemek haricindeki şeyleri koyacağız. Böylece yemek ymekten kurtulacağız:) Aşağıdaki soruları kendinizi sorun ve cevaplarını(ben örnek cevaplar yazdım ama siz kendi cevaplarınızı yazın)verin. Ve bunları herzaman yanınızda taşıyacağınız bir kağıda yazın.

1. Neden yemek yiyorum? Yemek yemediğim zaman kendimi nasıl hissediyorum?

örnek bi cevap: yemek yemediğimde elim ayağım titriyor.. yemek yemediğim zaman aklım hep yemeklerde kalıyor..

2. Yemek yediğim zaman kendi nasıl hissediyorum? Yemek yerken hangi zevkleri alıyorum?

örnek cevap: yemek yediğim zaman damağım, ruhum doyuyor. Sanki cinsellik yaşıyomuş gibi zevk alıyorum. Yemek yemek beni mutlu ediyor.

3. Eğer şimdi kilo vermezsem ne olacak? Ne zamandan beri kilo vermeye çalışıyor ve başarısız oluyorum?

Eğer şimdi kilo vermeye şimdi karar verip başlamazsam bu yılda zayıf bir kadın olamayacağım. Yine istediğim elbiselerin içine giremeyeceğim..

4. Eğer şimdi kilo vermeye karar verirsem önümüzdeki yıl nasıl bir kadın olacağım? Hayatımda nasıl değişiklikler olacak?

Şimdi kararımı verip kilo vermeye başladığımda bi kaç ay sonra istediğim kiloda olacağım. İstedim kıyafetlere girebileceğim. Belki bi sevgilim olacak. İnsanlar benim fiziğime bayılacak..

Bu cevapları yeterince dürüst verdiğinizden emin olmalısnız. Ve bu kağıdı herzaman yanınızda taşıyın. Her yemekte ve yemek canınız istediği her zaman bu kağıdı okuyun. Bir kaç ay içinde düşünceleriniz yemek dışındaki şeylere yoğunlaşmaya başlayacak. Örneğin yemek yerine müzik dinleyebilirsiniz.

Deneyen arkadaşların yorumlarını bu başlıktan bekliyor olacağım:)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir