Hanımlara haberler

Doğanın mucizesi “Kırmızı kantaron”

saint_johns_worth_oil_7

Ortalama 50 cm’ye kadar uzayabilen ve çiçekleri kırmızı renkte açan bir bitki olan kırmızı kantaron, birçok farklı alanda doğal bir ilaç olarak kullanılmaktadır.  Acı tadı ile kuvvetli bir iştah açıcı olan kırmızı kantaron, kilo vermek isteyenler için ideal bir bitkidir. Onun dışında kırmızı kantaron, safra ve karaciğer şikayetlerine karşı da etkilidir. Yaraların hızlanmasını hızlandırıcı etkisi bulunan kırmızı kantaron, hanımların korkulu rüyası çatlaklar üzerinde de olumlu etkilere sahiptir.

Aktarlarda bulabileceğiniz kırmızı kantaron yağı, vücut için iyi bir çatlak tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Çeşitli bitkisel yağlarla, ciltte bulunan çatlakların büyük oranda düzeltilebildiğini bilmeyen yok. İşte bu yağlardan biri de kırmızı kantaron yağı. Kırmızı bir renge sahip olan bu yağın kokusu da oldukça güzel.

Çatlakların yanı sıra, kırmızı kantaron yağını sivilce ve lekelerin tedavisinde de uygulayabilirsiniz. Onun yanı sıra, hafif ateş düşürücü etkisi ile, ateş düşürme gibi alanlarda da uygulayabilirsiniz. Kırmızı kantaron yağı, özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilce ve lekelerin tedavisinde oldukça etkili bir yöntemdir. Düzenli kullanımda, lekelerin belirginliklerinde büyük oranda düzelme görebilirsiniz.

Doğanın mucizesi olarak bilinen kırmızı kantaronu, dilerseniz, kuruttuktan sonra çayını demleyip içebilirsiniz. Vücut için oldukça yararlı olan kırmızı kantaron, mide ve ülserleri iyileştirmeye de yardımcı bir bitki olarak bilinmektedir. Onun yanı sıra hazmı kolaylaştırır. Bu nedenle, yemeklerden sonra çayını demleyip içmeniz tavsiye edilmektedir. Aktarlarda kolayca kurutulmuş kantaron ve kırmızı kantaron yağı bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir