Hanımlara haberler

Doğal dudak tedavisi

Dudaklarınız güneş yanığı nedeniyle siyaha mı döndü? Bazı basit ev ilaçları dudaklarınızın orijinal rengini geri almasında size yardımcı olabilir.

Patates suyu:

Patates dudaklarınızdaki yanığı yatıştırabilecek nişasta içerir. Önce bir orta boy patatesi rendeleyin ve bir süzgeç kullanılarak patatesin suyunu alın. Ayrıca bir blender kullanarak çiğ patates püresi hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu patates suyu veya püresini dudaklarınızın üzerine uygulayın. Dudaklar kuruyana kadar bekleyin ve ardından soğuk su ile durulayın. Her gün bir kere yapmanız, bir hafta içinde dudaklarınız eskiye göre çok daha iyi olacak.

E Vitamini:

E Vitamin yağı güneş yanığı dudakları tedavi etmek için mükemmel bir ilaçtır. Dudaklarınıza E vitamini yağı sürün ve en az bir saat bekleyin. Yüksek kalitede E vitamini yağı kullanmak sadece dudaklarınızdaki izleri kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda yeni deri oluşumunu teşvik eder.

Aloe vera:

Saf aloe vera jel güneş yanığı dudakların tedavisinde bir başka etkili yoldur. Bu doğal madde güneş yanıkları sebebiyle olan iltihap ve ağrıyı dindirecektir. Eğer dudaklarınıza düzenli olarak aloe vera jeli tatbik ederseniz, dudaklarınız daha az soyulacaktır. Ancak, aloe vera jeli (dudak yalama alışkanlığı olan insnalar daha dikkatli olmalıdır) dudaklarınıza sürdükten sonra yalamayın, aksi takdirde jel ishale neden olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir