Hanımlara haberler

Diş sağlığınız için tavsiyeler

Sağlığımız ve görünümünüzde çok önemli bir yere sahip olan diş sağlığı hakkında yapılması gereken pratik tavsiyeleri bu yazımızda sizler için hazırladık.

Beslenmenizde sürekli yumuşak yemekler tercih etmemeniz ve havuç, elma gibi sert yiyecekleri tüketmenizi tavsiye ederiz.
Öğünlerinizin arasında atıştırmaktan hoşlanıyorsanız özellikle tatlıya düşkünseniz atıştırdıktan sonra ağzınızı mutlaka çalkalamalısınız. Dişlerimize zara veren asitli içeceklerden mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışılmalıdır.
Diş çürüklerinin oluşumu genellikle aylar süreceğinden diş doktoruna senede iki kez periyodik olarak gitmeniz erken teşhis konulması ve tedavi açısından çok faydalı olacaktır.
Yiyeceklerinizin çok soğuk veya çok sıcak olarak tüketilmemesi gerekmektedir.
Sigara ve alkol alışkanlığının vücudunuzda bir çok noktaya ve dişlerinize zararı olduğu unutulmamalıdır.
Ceviz, fındık gibi sert yiyeceklerin kesinlikle dişle kırılmaması gerekmektedir.
Çocuklarınızın diş sağlığını korumak için Kalsiyum, fosfor ve flor mineral zengini besinlerin tüketilmesini sağlamanızı tavsiye ederiz.
Yemeklerden sonra mutlaka dişlerinizi tavsiye edilen şekilde fırçalamalı, akşamları dişinizi fırçaladıktan sonra diş ipiyle temizlemeniz çok iyi olacaktır.

dis-sagligi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir