Hanımlara haberler
ANASAYFA / Sağlık / Derin dondurucu kokusu nasıl giderilir?

Derin dondurucu kokusu nasıl giderilir?

Hem iş yerlerinde hem de evlerde kullandığımız mutfak alanlarında ki buzdolaplarının derin dondurucuları, bazı zaman aralıklarında derin kokular oluşturur. İşte bu kokular, günün baş belasıdır ve gerçekten rahatsız eder. Gıdalardan kaynaklanan bu kokuların giderilmesi konusunda bazı önerilerimiz olacaktır.

Bazen bozulan ürünlerin getirdiği koku, bazen de ürünün kendi kokusu olsun, bazen nem ya da mantar veya benzer şekilde oluşan nedenlerden dolayı derin dondurucu alanında koku oluşabiliyor. Öncelikle problem nerden kaynaklı bunu bulmak önemli bir adımdır.

Bozulan ya da küflenen bir gıdanız varsa, direkt olarak derin dondurucudan çıkartın ve daha sonra temizleyici mendil kullanarak silebilirsiniz ya da havalandırma yöntemiyle kokunun dağılmasını sağlayabilirsiniz.

derin dondurucu kokusu
derin dondurucu kokusu

Derin Dondurucu Nasıl Temizlenir?

İyi bir temizleme için en önemli detay, elbette tüm ürünlerin derin dondurucudan çıkartılıp daha sonrasında buzu çözülmesini beklemek ve ardından da istediğiniz her noktasında dilediğiniz gibi temizlik yapmak olacaktır. Küf, mantar ve bakterilerden de bu sayede kurtulabilirsiniz. Özel temizleme mendilleri de bu gibi alanlar için vardır ve kolay şekilde temizleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Sirke kullanarak da temizlik yapabildiğinizi unutmayın. Tüm malzemeleri derin dondurucudan çıkartıp daha sonrasında da içerisine az biraz elma sirkesi ve su ile silme işlemi yaparak, bakteri ve kokudan arındırabilirsiniz. Elma sirkesi ile derin dondurucu içerisinde istediğiniz temizliği yapabilirsiniz. Böylelikle küf, bakteri, mantar ya da benzer şekilde soğukta da üreyebilen koku yapan birçok gruptan kurtulmuş olacaksınız. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir