Hanımlara haberler

Çocuğunuz yemek seçiyorsa ne yapmalısınız?

Çocuğunuz yemek seçiyorsa ne yapmalısınız?
Çocukların sevdikleri bazı yemekler sadece tek tip beslenmeye sebep olabilmektedir. Sevilen yiyecekler genel anlamda makarna, hamburger, pizza ya da erişte gibi karbonhidrat ağırlıklı yemeklerdir. Bu yemeklerin yerine brokoli ya da karnabahar yemek çocuklarınız için oldukça zor olacaktır. Çocuklarınıza bu yemekleri sevdirmek istemez misiniz?

yemek seçme

O halde çocuğunuzla beraber yemek hazırlığı içine girmeye ne dersiniz? Mesela çocuğunuz makarnayı mı seviyor? O halde makarnanızın içine sebze koyarak güzel bir makarna hazırlamaya ne dersiniz? Makarnanın içine koyacağınız sebzeleri çocuklarınızın yıkamasına izin verebilirsiniz. Böylece makarnayı kendisinin de hazırlamış olmanın verdiği bir heyecanla çocuğunuz bu yemeği bir an önce yemek isteyecektir.

Peynir ya da sebzeleri çocuğunuz koyarsa makarnayı daha lezzetli bir şekilde yemek isteyecektir.
Çocuğunuz için sağlıklı bir yemek hazırlamak için mutfakta hangi yemeği hazırlamak istediği konusunda ona seçim hakkı verin. Sağlıklı yiyecekleri haşlayıp püre haline getirerek lezzetli bir çorba hazırlayabilirsiniz. Mesela çocuğunuz kek yemeyi mi seviyor? Kek yaparken içine lezzetli meyveler ekleyerek keki lezzetli hale getirebilirsiniz. Çocuğunuzu asla kendi sevmediği yemekleri yemek zorunda bırakılmamalıdır. Çocuklarınızın sağlıklı beslenmesi için her sağlıklı yemeği reddetmesi durumunda küçük porsiyon ilavelerinde bulunarak çocuğunuzun sağlıklı besinleri yemelerine rehberlik edebilirsiniz. Sizlerin de çocuklarınız yemek seçiyorsa zaman kaybetmeden size önerdiğim yöntemleri deneyerek bir an önce çocuğunuzun yemek seçme sorunu ile baş etmeye ne dersiniz?

yemek ayırma

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir