Hanımlara haberler

Çatlaklar ve tedavisi

dermaroller-selulit

Her kadın güzel görünmek ister. Özellikle yaz aylarında, deniz ve havuz kenarlarında yürürken bütün kadınlar bize imrensin isteriz. Ancak hayalimizdeki görünümü bozan durumlar olabilir. Hızlı kilo alıp vermek, doğum ya da genetik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan çatlaklar, fiziksel sorunların yanı sıra, kimi durumda psikolojik olarak da etkilemektedir.

Altı yumuşak katmandan oluşan cildimiz, epidermis, dermis ve deri olmak üzere farklı katmanlara ayrılmaktadır. Cildinizde oluşan yara ve izlerin kısa sürede iyileştiğini fark edersiniz. Ancak oluşan çatlakların neden iyileşmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Belirli bir süre içerisinde yoğun genişleme ve uzamaya bağlı olarak yırtılmakla meydana gelen çatlaklar, cildin alt katmanlarında meydana geldiğinden, ne yazık ki günümüzdeki teknoloji ile tamamen yok edilmesi neredeyse imkansızdır.

Çatlakların iki evresi bulunmaktadır; bunlar kızarık ve beyaz çatlak olmak üzere iki farklı gruba ayrılmaktadır. Kızarık çatlak aşaması; sanılanın aksine tedaviye daha uygun olanı ve cevap verme olanağı daha yüksek olandır. Bu aşamada olan çatlaklarda, bitkisel yağlar ya da lazer ile tedavi uygulanabilir. Buz terapisi de bu evredeki çatlakların görünümünün azaltılmasında uygulanmaktadır.

Çatlakların diğer evresi olan beyaz çatlak evresi; kızarık çatlak evresinin bitip çatlakların iyice yerleşmeye başladığı evredir. Bu evrede, daha çok peeling gibi derinin alt katmanına tedavi uygulayan yöntemler uygulanmaktadır. Dermaroller tedavisi, bu evredeki çatlakların tedavisinde en başarılı sonuç veren tedavi yöntemidir. Çatlakları piyasada yer alan kremlerle tedavi etmeye çalışmak yerine, mutlaka uzman bir doktora görünerek doğru yöntemler ile geç olmadan tedavi edilmesini sağlayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir