Hanımlara haberler

Bu diyetle yaza hazırlık yapın

            Kışın, yaza nazaran hareketsiz bir yaşam sürüyoruz. Soğuk havalarla birlikte metabolizmamız kendini korumaya almak için yavaşlıyor, bağışıklık sistemimiz yağ yakımını azaltıyor, terleme azaltıyor ve çok daha kolay kilo alıyoruz. Peki, kışın kilo almamak ya da aldığımız kiloları vermek için ne yapabiliriz?  Diye düşünüyorsanız kış diyeti tam da size göre.

            Kışın kilo vermek istiyorsanız diyetle birlikte bağışıklık sistemini de güçlendirmeniz gerekiyor. Kahvaltıyı aksatmamalısınız ve yaz aylarında olduğu gibi bol su tüketmelisiniz eğer çok fazla su içemiyorum derseniz sıcak bitki çaylarını tercih edebilirsiniz. Kahvaltıdan önce mutlaka ılık su için. Kuru baklagilleri haftada en az iki kez tüketin. Bunun yanında hastalıklardan korunmak için c vitamini almalısınız. Yeşillikleri sofranızdan eksik etmeyin. Sıklıkla salata tüketin. Katı yağlardan uzak durun margarin ve tereyağı yerine zeytinyağı tüketin. Protein almayı unutmayın. Yumurta, süt, peynir tüketin. Balık ve tavuk gibi beyaz eti ızgara olarak tercih edin.  Ara öğünlerde meyve tüketin.

             Bunları yaparken ölçülü olursanız yaza incecik girmeniz mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir