Hanımlara haberler

Boyun ağrısı çekenlere tavsiyeler

Özellikler yoğun çalışanların ve sürekli masa başı iş yanı sıra klima gibi rahatsız edici etkenler sebebiyle oluşacak hastalıkların başında boyun ağrıları gelmektedir.

Boyun ağrısı, boyun kaslarında çekilme, boyun hareketlerinin kısıtlanması gibi durumlar sonucu oluşan rahatsızlıktır. Genel olarak ileri yaşlarda oluşan bu rahatsızlık sebebi yoğun çalışmanın yanı sıra yaş itibariyle boyun omurları arasında bulunan medikal sıvının azalması veya boyun içerisinde diğer yapılara karışması sonucu boyunun esnekliğini kaybederek eklem problemleri sebebiyle ağrı yapmasıdır.

Boyun ağrısından korunmanız için;

Düzenli olarak boyun egzersizi yapmak ve gün içerisinde uzun süre aynı konumda kalmaktan kaçınmaktır.

Gece boyun tutulmalarının geçmesi için yapılan masajların yapılmaması ve onun yerine sıcak su ile duş alınmalıdır.

Boyundaki kasların zedelenmelerinin büyük kısmı boynumuza yaptırdığımız masajlardaki baskılardır bu baskılar içteki sıvıyı düzenleştirerek rahatsızlıkların ortaya çıkmasında temek oluşturak etkilere
sahiptir.

Uzun süren telefon görüşmelerinin yerine telefon kulaklıkları kullanarak görüşmelerinizi başlatmanız geleceğinizi koruyacaktır.

Gece uyurken kullandığınız yastığın geceleri çekilmeyip boyun bölgenize destek vermesinden emin olunuz. Aksi durumda piyasada uzay yastığı olarak bilinen sünger biçimindeki yastıklar ile boyun ağrılarınıza dur diyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir