Hanımlara haberler
ANASAYFA / Sağlık / Boy uzatma yolları

Boy uzatma yolları

Herkes daha çekici görünmek için uzun boylu olmak ister. Sizde boyunuzu uzatmaya çalışıyorsanız başarıyla boyunuzu uzatmaya yardımcı olabilecek bazı doğal ve pratik yollardan bahsetmek istiyorum

Bilimsel çalışmalara göre bir kişinin boyu 18 ile 21 yaşına kadar uzayabileceği maksimum seviyeye ulaşır. O yüzden bu yaşlardan sonra ne yapsanız da çok birşey fark etmeyecektir. Eğer ergenlik dönemindeyseniz aşağıda yazacağım şeyler işinize yarayabilir;
-Yaygın bir inanışa göre anne babası kısa olanların çocuklarının da kısa olacağı düşünülür. Fakat bilimsel çalışmalar bunun yanlış olduğunu ortaya koymuştur.
-Ayrıca araştırmalar düzenli egzersiz ve yoganın boy uzatmak için başarılı olduğunu göstermektedir. Bunun yanında yüzme, aerobik gibi sporlarda boy uzatmaya yardımcı olmaktadır.
-Basketbol gibi sporlarda boy uzatmak için başka bir yoldur. Özellikle çocukluk döneminde basketbol oynamış olan çocukların ilerleyen yaşlarında daha uzun boylu olduğu görülmüştür.
-Boy uzamasında hormonların etkisi fazladır. Dolayısıyla hormonal büyümeyi artırmak için amino asit alımını artırmak gerekir. Bu da doktor kontrolü altında olmalıdır.
-İdeal bir uyku da boy uzamasına yardımcı olmaktadır. Bunun sebebi uyku sırasında hormonların daha yüksek hızda çalışmasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

meme kanseri onleme yollari

Meme Kanserine Karşı Çıkmak İçin Önlemler

Kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri, her kanser gibi erken tanı konulmaması durumunda …

1 Yorum bulundu

  1. amino asit alımı nsıl bir şey ki..
    hap şeklinde mi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir