Hanımlara haberler

Boğazdaki Gıcıklanmaya İyi Gelen Besinler

Boğazınızda bir anda oluşan batma, kaşınma ya da yanma hissi varsa eğer kış ayları içerisinde siz de rahatsız olmuşsunuz demektir. Bunun için yapabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Boğazda gıcıklanma ve öksürük gibi durumlarda ilaç tedavisi için bir sağlık ocağına başvurabilirsiniz. Fakat evinizde doğal besinler ve şifalı bitkilerden yardım alarak da istediğiniz şekilde beslenirseniz eğer, güzel bir yaptırım uygulamış olabilirsiniz.

Boğazda batma hissi, öksürük ya da gıcıklanma durumları içerisinde olduğunuzda o dönem içinde bolca sıvı tüketimi yapın. Sıcak bitkisel çaylar içebilirsiniz, sıcak çay içebilirsiniz. Bu sayede hem boğazı yumuşatmış olursunuz hem de mikrop gidermeyi de sağlarsınız. 

Ayriyeten evinizde kendinizce hazırlanabilir tuzlu su yöntemlerini de deneyebilirsiniz. Bu sayede burnunuzu yıkamak da hem rahatlama hem de boğaza etki ederek; öksürük, gıcılanma ya da batma hissini geçirebilir.

bogaz agrisina iyi gelen seyler
bogaz agrisina iyi gelen seyler

Boğazda Gıcık, Öksürük ve Ağrı İçin Bitkisel Öneriler

  1. Bir bal karışımı yapacağız. Bal içine zencefil ve zerdeçal karıştırın. Günlük birkaç kez çiğneyerek iyi gelmesini sağlayabilirsiniz.
  2. Bir kaşık bal, yarım çay kaşığı kadar da toz tarçın karışımı yaparak bu karışımı günlük 3 kere olacak şekilde yemeye çalışın. Bu kür ile boğazınızın daha da rahatlamasını sağlayabilirsiniz.
  3. 15 günlük sürede her gün yapacağınız şey, bir su bardağı suya bir yemek kaşığı adaçayı atın. Ve bunu 5 dakika ateşte kaynatın. Kaynadıktan sonra süzüp suyunu gargara yapın boğazınız içi. Hem sabah kahvaltı sonrası hem de akşam yatmadan önce günlük yaparsanız, 15 günde çok şey fark ettirmiş olacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir