Hanımlara haberler

Bitkisel uçucu yağların faydaları

 • Adaçayı yağı

  Adaçayı yağı, antioksidan bakımından zengin bir yağdır. Soluk sarı renklidir ve misk gibi bir kokusu vardır. Vücudun doğal hormonal dengeyi elde etmesinde faydalı olduğuna inanılmaktadır. Adaçayında bulunan sclareol adı verilen bir bileşim, vücutta üretilen hormonlar ile benzer bir kimyasal yapıya sahiptir. Adaçayı yağı, adet döngüsü düzenlenmesinde yardımcı olur. Menopoz öncesi kadınlar için rahatlama sağlar. Lavanta ile birleştirildiği zaman, adet sancısı  giderici ve zihin, vücut ve kas rahatlatıcı etki sağlamaktadır. 

 • Sardunya yağı

  Sardunya yağı uyku problemi yaşayan kadınlar için uykuya yardımcı olmaktır. Sardunya yağı, anksiyete ve strese yardımcı olmak için etkili bir yatıştırıcı olarak kullanılabilir. Sardunya yağı, doğal bir idrar söktürücüdür. Sardunya yağı, ödem ve göğüslerde hassasiyetin hafifletilmesi için yardımcı olur. 

 • Bergamot yağı

  Bergamot yağı, duygular ve ruhu dengelemek için yardımcı olur. Bergamot yağı depresyon belirtilerini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Anksiyete, stres, sinirlilik, ya da aylık olarak kendilerini ortaya çıkabilecek diğer duygusal sorunlara karşı etkilidir. Eşit miktarlarda karıştırılan greyfurt yağı ile aromaterapi de canlandırıcı ve gençleştirici etki sağlamaktadır.

 • Nane yağı

  Nane uçucu yağı, PMS ile ilgili hastalıklarda etkili olmaktadır. Bunlar, yorgunluk, bulantı, şişkinlik, baş ağrısı ve diğer rahatsızlıkları içerir.

 • Tatlı rezene yağı

  Tatlı rezene uçucu yağı, kendine özgü aroması ile, adet sancıları ya da genellikle PMS ile ilişkili diğer abdominal veya sindirim rahatsızlıklarını hafifletmek için etkili bir ilaçtır. Tatlı Rezene yağı cilt tahrişine neden olabilir ve her zaman cilde uygulamadan önce bitkisel yağ ile dilüe edilmelidir. Aynı zamanda idrar söktürücü etkisi vardır. Tatlı Rezene ve Rosemary karışımı da genellikle stres ve yorgunluk giderici olarak tavsiye edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir