Hanımlara haberler
ANASAYFA / Sağlık / Bitki çayları ne kadar tüketilmelidir?

Bitki çayları ne kadar tüketilmelidir?

Çeşitli doktor ya da tıbbi iş ile uğraşan insanların tavsiyeleriyle hazırlanan bitki çayları, gündelik yaşantımızda ortalama 3 ya da 4 fincan bardağı kadar tüketilmesi gerekir. Her şeyin fazlası nasıl zararsa aynı kural, bitki çaylarında da geçerli olup bu konuda sağlık problemlerinizin meydana çıkmaması için kesinlikle fazla tüketmemeye özen göstermelisiniz.

Mesela bir ada çayı tüketimini günde sadece 3 fincan yaparak tüketmelisiniz. 3 fincandan sonrası sizlere yarar değil, zarar sağlayacağından dolayı bu konuda dikkatli davranmaya özen göstermelisiniz.

Ayrıca kür olarak hazırlanacak olan bitki çayları, belirli zamana yayılarak da bünyeye alınabilir. Mesela çeşitli ağrılarınıza iyi gelecek olan bitki çaylarını 3 – 4 haftalık bir döneme yayarak, bu konuda fayda sağlanmasını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yönde alınan bitki çayları, ağrıları 3 – 4 haftalık zaman diliminde iyileştirmesi doğrultusunda ara verilerek daha sonra tekrarlanabilir. Ancak ara verilmesi önemlidir. Ara verilmediği takdir de vücutta birikecek olan vitamin ya da minerallerin problem yaşatacağı gibi kanın değerini de düşürebilir.

Bitki çayları, her zaman aç karnına tüketilmeli ve ılık bir su içerisinde tüketimi önemlidir. Ancak nane bulunan bitkileri tok karnına içerseniz, bu yönde hazmı kolaylaştırıcı etkisiyle karşılaşarak bünyenize fayda sağlamasını gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

meme kanseri onleme yollari

Meme Kanserine Karşı Çıkmak İçin Önlemler

Kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri, her kanser gibi erken tanı konulmaması durumunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir