Hanımlara haberler

Baş ağrısına bitkisel çareler

Hayatın içindeki yoğun iş temposunun yarattığı stres, yorgunluk, yaşanan üzüntüler veya farklı nedenlerden karşılaştığımız baş ağrıları günümüzü kabusa dönüştürebilir. Baş ağrısına karşı ilaç kullanmak istemiyorsanız veya ilaçlardan fayda bulamıyorsanız sizlere bitkisel çözümleri denemenizi tavsiye ederiz.

Sakinleştirici özelliği ile bildiğimiz ıhlamur çiçeklerinden hazırlanan çay baş ağrınızın tedavisinde size yardımcı olabilir.
Muz içinde bulunan magnezyom sayesinde baş ağrınızına çare olabileceği gibi karabiber ile tarçın karışımının alına konulması veya bir limonun ince dilimler şeklinde kesilerek aynı şekilde alına konulması da etkili olacaktır.
Sürekli baş ağrısı çekiyorsanız aktarlardan rahatça bulabileceğiniz şahtere otundan 10 gr kadarını 1 bardak kaynar suda 10 dakika kadar bekletmek ve günde 2-3 kez bu karışımı almak baş ağrınızı giderebilir.
Bir çok rahatsızlığa iyi geldiği bilinen zencefil baş ağrısına da iyi gelmektedir. Yarım çay kaşığı toz zencefili 1 bardak kaynar suya ekleyerek 10 dakika kadar bekletmeniz ve bu karışımı 3-4 defa içmeniz tavsiye edilmektedir.
Lahana yapraklarının ezilmesinin ardından üzerine sirke damlatılarak alına konulması ve boyun bölgesine masaj yapılması da baş ağrınıza çare olabilir.

bas-agrisina-bitkisel-cozum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir