Hanımlara haberler

Bağışıklı Sistemini Nasıl Güçlendirebiliriz?

Bağışıklı Sistemini Nasıl Güçlendirebiliriz?
Kış ayları özellikle küçük çocukların ve hamile bayanların daha çabuk hastalanmasına zemin hazırlamaktadır. Hasta olmaktan öte hasta olmadan önce önlem alabilmek adına bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerekmektedir. Bağışıklık sistemi kişilerin hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı vücudun savaşan kısmıdır. Eğer bu sistem çok donanımlı ve kuvvetli olursa hiçbir mikrop vücuda girmez ve kişi kolay kolay hasta olmaz.
cocuklarin-bagisiklik-sistemi-nasil-guclendirilir-22000-3g

Bağışıklık sitemini bize Allah tarafından verilmiştir ve dışarıdan bunu arttıracak şeyler yapmamıza gerek yoktur. Bizim yapmamız gereken bağışıklığımızı korumak ve ona zarar verecek etmenlerden kaçınmak. Öncelikle sigara ve sigara içen kişilerden uzak durmak gerekiyor. Siz sigara içmeseniz de çevrenizde sigara içilmesi bağışıklık sisteminizi derinden etkileyecektir. Bağışıklı sistemini etkileyen en önemli konulardan biri de beslenme şeklidir. Eğer kış aylarında çok fazla bitki ve sebze tüketir ve bolca C vitamini alırsanız gribe karşı büyük bir bağışıklık kazanmış olursunuz. Özellikleri sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmek çok önemlidir. Son yıllarda hızla yayılan fast food anlayışı özellikle çocuklarımızın beslenme anlayışını tamamen değiştirmiş ve kafeinli içecekler sağlıksız bir beslenmeye davetiye çıkarmıştır.

Bağışıklığın en önemli özelliklerinden biri olan spor ve egzersizler genç yaşlı her yaştan insanın düzenli olarak yapması gereken ve hasatlıklara karşı vücut direncini arttıran etkinliklerdir. Düzenli uyku, gün içinde yapılan banyo ve vitamin hapları bağışıklığın güçlenmesinde büyük bir etkiye sahiptir.
bagısıklıksistemi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir