Hanımlara haberler

Ayakkabı seçiminde yapılan yanlışlar

Bayanların şıklıklarını tamamlamak ve güzel görünmek için giydikleri ayakkabıların nasır, ayak cildinde soyulma ve su toplamalarına neden olduğuna şahit olmuşsunuz hatta sizin başınıza da gelmiş olabilir. Bizlerde ayak sağlığınız için ayakkabı seçiminde dikkat etmeniz gereken hususları sizler için hazırladık.
Ayakkabı alırken dikkat etmeniz gereken noktalar;
Öne doğru daralan ayakkabılar görünüş olarak çok hoş görünmelerine rağmen uzun süre kullanıldığında rahat hareket etmeyi engellediği gibi parmaklarınızın şekillerinin de bozulmasına neden olmaktadır.
Çok yüksek topuklu ayakkabılar dengenizi sağlamakta sizi zorlayacağı gibi sert modellerinde kıvrılma engelleneceğinden ayak kırılmaları ile karşılaşabilirsiniz.
Topuksuz ve aynı zamanda çok yumuşak ayakkabılar kullanan bayanlar içe basmaya meyilliyseler zamanla ayak yapılarında istenmeyen durumlarla karşılaşmaları söz konusu olabilir.
Ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken konular arasında ayağınıza tam oturan ayakkabının seçilmesi, ayak şeklinize göre seçim yapılması, ayak parmaklarınızın rahat edeceği ayakkabılar kullanılmalıdır. Ayakkabınızın ham maddesinin içi ve dışının deri olması terlemeye önleyeceği gibi ayak sağlığı içinde tavsiye edilmektedir. Ayak tabanında mutlaka destek bulunmasına dikkat edilmelidir.

ayakkabi-secimi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir