Hanımlara haberler

Ağrılara dikkat edin

eklem-agrilari-mkle

Gece yatağa uzandığınızda sırt ağrılarınız sizi uyutmuyor, sabah kalktığınızda ise sırt ve boyun kaslarınızda tutulma hissediyor olabilirsiniz. Dikkatli olun, ağrılarınız ciddiye alınması gereken ağrılar olabilir.

Ağrılar, vücudunuzda bir şeylerin ters gittiğini haber vermek için daima uyarıcıdır. Ancak dikkate alınmadığında bu ağrılar artarak hayat kalitenizi düşürebilir ve sizi mutsuz edebilir. Ağrıların kaynağı ise şöyle açıklanıyor; “ Omurga ağrılarının bir kısmı bir dereceye kadar normal sayılabilir. İki dakika ayakta kaldığınızda ağrının başlaması ise normal değildir. Omurga ağrıları içinde kesinlikle önemsenmesi gereken ağrılar gece ağrılarıdır.

Kişi gece yatakta ağrı hissediyor ve bu ağrı onu uykusundan uyandırıyorsa bir şeyler ters gidiyor demektir; ağrıların sebebi omurga romatizması gibi ciddi bir rahatsızlık olabilir. Semptomlar mutlaka önemsenmelidir. “ Önemli olan eğer ciddi bir rahatsızlık varsa tanısının erken konmasıdır, çünkü sorun ilerledikten sonra ilaç tedavileri ya da egzersiz çare olamayabilir. Ağrılarınız gün geçtiktçe şiddetlenerek artıyorsa bir an önce hekiminize başvurun.

Ağrılarınızı ciddiye alın. Baş ağrısı, karın ağrısı ya da eklem ağrısı fark etmez. Vücudunuzdaki ağrılar, başka hastalıkların habercisi olabilir. Bu nedenle, bir süre boyunca sizi rahatsız ederek devam eden ağrılar için, mutlaka uzman bir hekime başvurun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir