Hanımlara haberler

Abdominoplasty(Karın germe ameliyatı) yan etkileri

Abdominoplasty genellikle karın germe olarak bilinir. Karın kaslarımızın sıkılaştırılması için kullanılan bir cerrahi işlemdir. Bu işlem aynı zamanda karın içinde aşırı yağ deposu giderilmesinde yardımcı olur. İnsanlar diyetten sonra ve düzenli egzersizden sonra bile karın yağlarını kaybetmekte başarısız olabilmektedir. Bunun dışında kadınlar gebelik sonrası gevşeyen karın kasları için Abdominoplasty yaptırırlar. Abdominoplasty’nin sık görülen yan etkileri şunlardır;

Enfeksiyonlar: Her cerrahi işlemde olduğu gibi, abdominoplasti geçiren insanlar da cerrahi enfeksiyonlara maruz kalabilirler. Enfeksiyon karın boşluğunda meydana gelebilir. Hastanın karın boşluğunda kızarıklık meydana gelir. Karın boşluğu etrafında şiddetli karın ağrısı olur. Bu enfeksiyonlar genellikle antibiyotikler ile tedavi edilir.

Derinin altında sıvı / kan toplama: Hasta aynı zamanda ameliyat derisinin altında sıvı veya kan birikmesine muzdarip olabilir.

Sinir hasarı: Bu abdominoplasti de sık görülen bir yan etkidir. Sinir hasarı belirtileri şunlardır: karın bölgesi ve üst uyluk çevresinde karıncalanma, uyuşma ve ağrı. Ancak, genel olarak bütün bu sorunlar 2 ila 3 ay içinde azalır.

Doku ölümü: Abdominoplasti geçiren hastalarda insizyon hattı çevresindeki dokular ölür. Abdominoplasti sonrası doku ölümü sigara alışkanlığı olan obez bireyler ve diyabet hastaları arasında daha yaygındır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir