Hanımlara haberler
ANASAYFA / Sağlık / 3D Vectra ile burun estetiği

3D Vectra ile burun estetiği

vectra

Modern estetik burun ameliyatlarının yaklaşık yüzyıllık bir geçmişi vardır. Ancak son yirmi yıla kadar burun estetiği kıkırdak ve kemiklerden parça çıkarılarak yapılırdı ve estetik burun ameliyatı denildiği zaman, burnun küçültülmesi anlaşılırdı. Burunun fonksiyonları ihmal edilirdi. Herkesin burnu tek tip olurdu ve estetik müdahale yapıldığı belli olurdu. Daha da önemlisi fonksiyonları kaybolmuş bir burun kaçınılmaz sondu. Küçük bir burna sahip olmak güzellik kabul edilirdi ve burun fonksiyonlarını feda etmek bu güzelliğin bedeliydi.

Neyse ki son yıllarda “güzel burun” kavramı değişti. Burun fonksiyonlarının önemi anlaşıldı. Günümüzde estetik müdahale yapıldığı belli olmayan, yüzle orantılı doğal burunlar hedefliyoruz. Burunun fonksiyonlarını kaybetmeye hiç tahammülümüz yok. Dahası estetik ameliyatla fonksiyonları daha da iyileştirmeyi hedefliyoruz. Burun hem estetik hem de sağlık açısından insan vücudunun dış dünyaya açılan kapılarından biridir.

Estetik açıdan dış dünyaya açılan bir kapıdır, çünkü yüzümüzün en dikkat çeken kısmında, merkezindedir. Sağlık açısından dış dünyaya açılan kapıdır, çünkü sağlıklı ve kaliteli yaşam için soluduğumuz havanın burundan geçmesi esastır.  Burnun temel işlevi solunum fonksiyonudur. Nefes alma esnasında hava burunda ısıtılır, nemlendirilir ve temizlenir. Hem sağlık hem de görsellik açısından bu denli önemli olan burun, kimi zaman kişinin beğendiği görünümde olmayabilir.  Bu gibi durumlar için geliştirilen onlarca estetik operasyon yöntemi vardır; bunlardan birisi de 3D Vectra.

3D Vectra adı verilen estetik operasyonları için geliştirilmiş üç boyutlu bir simülasyon programı var. Estetik yaptırmak istiyorsunuz ama nasıl olacağına dair endişeleriniz var. 3D Vectra’ya poz veriyorsunuz. Çekim yapılıyor ve size estetik sonrası burnunuzun nasıl olacağı üç boyutlu olarak gösteriliyor. İnteraktif bir yaklaşımla sizin için en iyi olanı görebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

meme kanseri onleme yollari

Meme Kanserine Karşı Çıkmak İçin Önlemler

Kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri, her kanser gibi erken tanı konulmaması durumunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir