Hanımlara haberler

Renkler Ve Uyumu

Kıyafet ve aksesuarlarımızda renk uyumuna dikkat ederek giyinmemiz yerinde olur. Renk tercihlerimizi belirlerken bize yakışan uygun tonları seçip, bulunacağımız ortama, yaş ve mesleki özelliklerimize göre hareket ederiz. Yapılan araştırmalar kadınların renk tercihlerinin çok çeşitli olduğunu göstermektedir.

Yapılan çeşitli anketlerden çıkan sonuca göre, kadınların giysilerinde tercih ettikleri renklerin başında pembe, mavi, lacivert, beyaz, kahve ve kırmızı renkler geliyor. Hanımlar, renk tercihlerine ve birbiriyle olan uyuma bağlı olarak yaptıkları kombinlerle çok şık oluyorlar. Mesleklere göre farklılık gösterse de serbest meslek sahibi bayanların tercih ettiği ilk üç renk pembe, mavi ve yeşil iken, memurların tercih ettiği renkler, pembe, beyaz ve lacivert oluyor. Bunun yanı sıra, gri, sarı ve turuncunun hanımların renk tercihlerinde en alt sıralarda yer aldığı gözleniyor.

Hanımların renk tercihlerinin yanı sıra, kıyafetlerindeki renk ve tenleriyle olan uyuma da çok dikkat edildiği yapılan anketlerin sonuçları arasında. Örneğin hanımlar, daha şık ve güzel görünmek için tek renk ve tonlarında giyinmeye özen gösteriyorlar. Bunun yanı sıra kahverengi krem uyumunu kendilerine yakıştırıp tercih ediyorlar. Moda trendlerinden ziyade hanımların kendine yakışan uyumlu renkleri seçip bir şıklık yarattıkları gözleniyor. Yaşlarına, mesleklerine ve bulunduğu ortama göre tercih yapan hanımlar böylelikle kendi vücut kusurlarını kapatıp güzel yönlerini ortaya çıkarıyor, psikolojik olarak kendilerini daha güvende, mutlu, huzurlu ve rahat hissediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

jean pantolon ve bogazli kazak kombini

Boğazlı Kazak Nasıl Kombinlenir?

Boğazlı kazaklar kış ayları geldiğinde biz kadınları en iyi şekilde sıcak tutan harika parçalardan sadece …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir