Hanımlara haberler

Kendinize Yakışan Elbiseyi Seçme Yolları

Kendinize yakışır bir elbise seçimi yaparken değinmeniz gereken, dikkat edilmesi gereken altın kurallar vardır. Bu altın kuralların birçoğunu aşağıda sıraladık. Siz de bu kurallara uyarak, kendinize yakışır elbise seçimi yapabilir ve özel günlerinizde şık olabilmeyi siz de başarabilirsiniz.

Ten renginize göre renkler seçin. Bu ne demek derseniz eğer koyu tene sahip bir hanımefendiyseniz, renk seçiminiz açık renkler olmalıdır. Sarı, pembe, beyaz ya da yeşil gibi renklerin size çok yakışacağını düşünüyoruz. Siyah ve benzeri koyu renklerin ise üzerinizde pek de iyi şık olamayacağını düşünüyoruz.

elbise secimi nasil yapilir
elbise secimi nasil yapilir

Açık renkli tene sahipseniz; hem beyaz hem de sarı renkten uzak durmanız önerilir. Eğer çok açık renkte tene sahipseniz de bunun için çok açık renkte ki elbiseleri deneyebilirsiniz. Saç renginizin koyu olması, kırmızı ile kombinlendiğinde çok güzel bir sonuç ortaya çıkabilir. Kırmızı dışında parlak renklerde de tercihler yapabilirsiniz.

Göğüsleriniz büyük mü? O zaman yapacağınız en iyi tercih yakası dikdörtgen şekilde göğüs dekoltesini az oranda veren gece elbiseleri deneyebilirsiniz. Omuzları kabarık elbiseler tercih ederek de, vücudunuza göre göğüslerinizin büyük olma durumunda dikkati omuz bölgesine çekmeyi başarabilirsiniz. Göğüslerinizin de bu sayede dikkat çekme durumunu engellemeyi başarmış olursunuz.

Vücut Şekline Göre Elbise Seçimleri

Göbeği olan hanımefendiler için saten ya da ipek elbiseler öneriyoruz. Vücutta olan tüm çıkıntıları bir şekilde gizleyeceksiniz. Kusur kapatan elbiseler olarak adlandırılan empire-line olan elbiselerle siz de şık olabilirsiniz.

Kalçanız yok mu? O zaman çare düz kesim elbise ile beraber belinizi kalın kemer takıp fark yaratmak olacaktır. Göğüs altından da bollaşan elbise ile beraber harika bir görüntüyü siz de üst sınırlarca zorlayabilirsiniz.

Kalçanız geniş mi? O zaman dikkati farklı bölgelere çekin. Mesela bacaklara ya da göğüslere dikkati çekerek biraz daha kalçanızı geri planda tutabilirsiniz. Bu sayede hem bel hem de göğüs altından bollaşan elbiseleri gün yüzüne çıkartabilecek, giyebileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

jean pantolon ve bogazli kazak kombini

Boğazlı Kazak Nasıl Kombinlenir?

Boğazlı kazaklar kış ayları geldiğinde biz kadınları en iyi şekilde sıcak tutan harika parçalardan sadece …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir