Hanımlara haberler

Kura açıklandı, 13. sıradayız!

Eurovision 2012 yarışmasına bu yıl Azerbeycan ev sahipliği yapmakta. Bakü’de yapılan kura sonuçları açıklandı. Ve Türkiye 13. sırada yarışacak.

Kura töreninde, 22 ve 24 Mayıs’ta gerçekleştirilecek yarı final elemelerine katılacak 36 ülkenin, “Bakü Crystal Hall”de sahneye çıkış sıraları belli oldu. 22 Mayıs’ta birinci yarı finalde çıkacak ülkeler sırasıyla, Karadağ, İzlanda, Yunanistan, Letonya, Arnavutluk, Romanya, İsviçre, Belçika, Finlandiya, İsrail, San Marino, Kıbrıs, Danimarka, Rusya, Macaristan, Avusturya, Moldova ve İrlanda oldu. 24 Mayıs’daki ikinci finalde sahne alacak ülkeler ise sırasıyla Sırbistan, Makedonya, Hollanda, Malta, Belçika, Portekiz, Ukrayna, Bulgaristan, Slovenya, Hırvatistan, İsveç, Gürcistan, Türkiye, Estonya, Slovakya, Norveç, Bosna Hersek ve Lituanya şeklinde oldu.

26 Mayıs’taki finalde ise İngiltere ilk sırada yer alacak. İtalya 10., Azerbaycan 13., İspanya 19., Almanya 20., Fransa ise 9. sırada sahne alacaklar. Finalde yarışacak diğer ülkelerin sıralaması ise yarı finallerdeki oylama sırasında belli olacak.  TRT Müzik Kanal Koordinatörü İsmail Güngör yaptığı açıklamada, “Az önce kura çekimi yapıldı. 24 Mayıs’da 13. sırada yarışacağız.

Türkiye için en hayırlı sonucun olmasını diliyoruz. Can Bonomo’ya başarılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Birlikte mi ayrı mı?

Ünlü yıldızların aşk hayatlarını merak ediyor musunuz? Sevdiğiniz iki sanatçıyı birlikte görmek sizi de mutlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir