Hanımlara haberler

Sevgili İle Aynı Eve Taşınmak Doğru Mu?

Günümüzde çiftlerin bir çoğu, resmi olarak evlenmek yerine birlikte aynı evde yaşamayı tercih ediyorlar. Bu, özellikle gelişmiş toplumlardaki ilişkilerde sıklıkla görülen bir durum olmakla beraber, Türkiye’de de boşanma oranın artması ile birlikte daha çok birlikte yaşama fikri tercih edilmektedir. Çiftlerin evlilikten korkması, boşanmış ailelerin çocukları olma gibi durumlar resmi nikah fikrinin tercih edilmemesine neden oluyor. Peki, sevgili ile aynı evde yaşamak ne kadar doğru?

ayni evde yasamak

Sevgilinizi istediğiniz kadar tanıdığınızı düşünün, aynı evde yaşamadığınız sürece onu tam olarak tanımanız imkansızdır. Aynı evde yaşamaya başladıktan sonra karşılaşacaklarınıza da hazırlıklı olun. Burada artık yalnız kalmanız için bir alan kalmayacak. Evli bir çiftten tek farkınız, deftere atılmış bir imza olacaktır. Kimilerine göre bu uygun görünürken, kimileri evlilik dışı aynı evde yaşama fikrine hala alışamamış durumda.

Aynı evde yaşamak ne kadar doğru bilinmez, ama çiftlerin birbirlerini tanımaları için iyi bir fırsat. Böylece evlenmeden önce onun doğru kişi olup olmadığını anlayabilirsiniz. Aynı evde yaşamak, her iki taraf için de fedakarlık gerektiriyor. Buna hazırlıklı olun.

Kimin evinde yaşanılacak? Sizin mi onun mu? Yoksa yeni bir eve mi çıkacaksınız? Eğer onun evine taşınacaksanız, muhtemelen kurulu bir düzeni olduğundan, onunla uzlaşmaya çalışın ve kurulu düzenini bozmak yerine ortak bir yol bulun ve evin kurallarını ona göre belirleyin. Böylece sevgili ile aynı evde yaşama fikri kulağa daha hoş gelecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ilk bulusmada yapılmaması gerekenler

İlk Buluşmada Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Yeni biriyle tanıştınız ve ilk kez kaynaşacaksınız. Ve tabi ki ilk buluşmanızı gerçekleştiriyorsunuz. Bu konuda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir