Hanımlara haberler

Sevgi bağımlılık mıdır?

Bağımlı sevgiler kişiden kişiye değişmektedir. Bağımlı sevgiler arasında ilk olarak kişinin bu hayata getirenlerdir. Kişinin ailesine karşı olan sevgisinin bir benzeri kimseye karşı olamaz. Bu durum ilerleyen zaman diliminde az da olsa değişmektedir. Bağımlı sevgiler içerisine arkadaşlarda girmektedir.

Bu bağımlı sevgiler insanı hayata bağlayan önemli kişilere duyulan bir histir. İlk bağımlı sevgimiz olan ve hayatımızın sonuna kadar yanımızdan hiçbir zaman ayrılmayacak olan anne ve babamızdır. Bunlara karşı kişinin sevgisi başka bir kişiye bağlı olmayacağı kadar insanı onlara bağlar. Çünkü bu hayatta ilk olarak bize değer veren bizimle ilgilenen onlardır. Bu yüzden bu kişilere karşı sevgimiz ölçülemez.

Bu hayatta karşılaştığımız diğer bir bağımlı sevgi ise sevgilimize karşı olan bağlılığımızdır. Kişinin ilk bağlı olduğu sevgisi olan ailesinden sonra karşılaştığı en önemli bir sevgi bağlığıdır. Bu bağımlı sevgilerin ikincisi olan sevgiliye karşı duyulan bağlılık eğer doğru kişi de ise bir ömür sürebilecek bir sevgidir. Kişinin bağımlı sevgiler arasına giren diğer bir sevgi ise en yakın arkadaşlarınıza olan sevgidir. Bu sevgi türü diğerlerinden bir farkı olarak özellikle gençlik döneminde olan arkadaşlara karşı olan sevgi bağımlılığıdır.

Bu bağımlı sevgileri herkes elde eder ancak çoğu kez bu sevgi bağlılığının bir tarafında sorunlar çıkmaktadır. Bu bağımlı sevgilerde önemli olan karşı tarafa karşı anlayışlı olunmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ilk bulusmada yapılmaması gerekenler

İlk Buluşmada Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Yeni biriyle tanıştınız ve ilk kez kaynaşacaksınız. Ve tabi ki ilk buluşmanızı gerçekleştiriyorsunuz. Bu konuda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir