Hanımlara haberler

Modern aşk mı? Eski moda aşk mı?

Modern görünümlü, çalışan, haklarını bilen, kendi ayakları üzerinde duran kadınların içten içe eski moda aşk özlemi çektiğini biliyor musunuz? Aslında kadınlar hangi sosyal sınıftan olursa olsun, erkeklerin ilişkide 1 adım önde olmasını seviyor. Arabaya binerken kapıyı erkeğin açması, masaya oturacağı zaman, sandalyelerin çekilmesi gibi.

Bununla beraber erkeğin ilişkide tamamen söz sahibi olması modern kadının kendiyle çelişmesine sebep oluyor. Ve modern kadın eski ve yeni arasında gelgitler yaşıyor. Kadınlar ne kadar iyi para kazanan, kariyer sahibi olsalar da sevgililerinin kendileri için sürpriz bir haftasonu yapması onların aklını başından almaya yetiyor. Kalben romantik olan kadın erkek tarafından korunmak, kovalanmak ve ilgi istiyor.

Kadınlar bir çok alanda erkekleri geçseler de söz konusu duygular olduğunda afallıyorlar. Düşünün bir çok üniversitede erkek öğrenciden fazla kız öğrenci var. Bir çok iş alanında kadınlar başarı sağlıyor. Peki iş romantizme gelince neden tatmin olmuyor? Artık teknoloji ile herşeyin çok basit bir şekilde olması kadınların eski moda aşklara özlem duymasını sağlıyor. Kadınlar e-posta yada telefon mesajıyla randevu teklif edilmesini romantik bulmuyor. Sözün kısası güçlü kadınlarda romantizm istiyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ilk bulusmada yapılmaması gerekenler

İlk Buluşmada Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Yeni biriyle tanıştınız ve ilk kez kaynaşacaksınız. Ve tabi ki ilk buluşmanızı gerçekleştiriyorsunuz. Bu konuda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir