Hanımlara haberler

Kadın ve erkek arasındaki kimyasal çekim

Bir kadınla bir erkeğin sevgili olması yada birbirine aşık olması için ortak özelliklerinin fazla olmasına bakılır genelde. Aslında bu teori tamamen yanlıştır. Çünkü kadın ve erkek arasındaki bilinmeyen bir kimyasal çekim vardır. Bu yüzden aşık olacağımız insanı önceden tahmin edemeyiz. Bu yazımda sizlerle kadın erkek arasındaki kimyasal çekim dediğimiz bu etkileşimleri incelicem;

Eşit etkileşim: Eşit etkileşimde kadın ve erkek kendi fiziksel özellikleriyle aynı seviye de olanlara karşı çekim hissediyor. Örneğin kadın güzel ise yakışıklı bir erkeğe karşı çekim hissediyor. Ya da tam tersi çirkin bir erkek yine kendisi gibi çirkin bir kadına aşık oluyor.

Benzer isimler:  Bu etkileşimde kadın ve erkeğin isimleri benzerdir yada baş harfleri aynıdır. Eğer isimleri birbirine benzeyen kişiler birbirlerine karşı çekim hisseder. Bunun sebebini uzmanlar kişilerin birbirlerine yakın hissetmeleri olduğunu söylüyor. Yani isminiz yada sadece baş harfiniz biriyle uyuyor ve o kişiye karşı bir hoşlanma hissediyorsanız, bu gruba giriyorsunuz demektir.

Aynı garip huylar: Bazı kadın ve erkeklerin herkesten farklı huyları vardır. Mesela çok sevdiği bir yiyeceği 1 ay boyunca yemek yada iççamaşırı giymemek gibi.. İşte kadın ve erkek garip bir takım davranış ve huylara sahip ise birbirlerini çekebilir. Çünkü birbilerini daha iyi anlarlar. Ve bu aralarında bir çekim oluşmasını sağlar.

Onun gibi olmak istiyorsun: Bazı kadınlar ve erkekler de  ise zıt kutupların birbirini çekmesi dediğimiz kendinde olmayan özellikte olan birine aşık olmak vardır. Örneğin çok fazla konuşmayı sevmeyen birisi, çok geveze birine aşık olabilir. Bu ilişkiler kişilerin birbirini dengelemesi açısından çok sağlıklıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ilk bulusmada yapılmaması gerekenler

İlk Buluşmada Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Yeni biriyle tanıştınız ve ilk kez kaynaşacaksınız. Ve tabi ki ilk buluşmanızı gerçekleştiriyorsunuz. Bu konuda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir