Hanımlara haberler

İlk Buluşmada Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Yeni biriyle tanıştınız ve ilk kez kaynaşacaksınız. Ve tabi ki ilk buluşmanızı gerçekleştiriyorsunuz. Bu konuda yapabileceğiniz en güzel adımlardan biri de elbette çok abartılı şekilde giyinmemek olacaktır. Gidilecek yer her neresiyse, hiç fark etmeksizin, siz de yüksek topuklu ayakkabı ya da abartılı giyim dışına çıkmanızı öneririz.

Eşofman giymek, karşınızdaki kişiye genel olarak değer vermediğinizi gösteren davranışlardan biri olarak yansır. Bu nedenle de karşınızdaki kişiye önem vermek istiyorsanız, eşofmandan kaçının.

ilk bulusmada yapılmaması gerekenler
ilk bulusmada yapılmaması gerekenler

Yeni kıyafetlerle ilk buluşmalara gitmemeye özen gösterin. Çünkü yeni kıyafetlerin üzerinizde nasıl durduğundan nasıl sıktığına, ayağınızı nasıl vurduğuna kadar birçok problemle, ilk buluşma stresine ek olarak uğraşmak istemezsiniz sanırım…

Gideceğiniz yer yine fark etmeksizin, ilk buluşma çerçevesinde dekolteden kaçının. İlk buluşmada fazla dekolte giyinmek, itici bir davranış sergilemeye sebebiyet olabilir.

Şehir içi aktivite içerisinde olacak, bolca yürüyecek ve de sinema, tiyatro gibi etkinlikler içerisinde olacaksanız; yanınıza güzel bir gözlük almanız da önerilir.

Giyeceğiniz kıyafetlerinizin ütüsüz olmasından kaçının, temiz olduğundan da emin olarak bu kıyafetlerinizi tercih ediniz.

Birçok sloganlı kıyafetlerin çıkmasıyla beraber, siz de üst kıyafetlerinizde sloganlı olan tüm kıyafetlerden uzak durun. Hele ki ilk buluşmada böyle bir tercih gerçekten pek doğru olmayacaktır.

Logolu markalardan da uzaklaşmaya çalışın. Kıyafetlerinizde giydiğiniz markalar değil, kişiliğiniz olarak kendinizi bir ön plana çıkartmaya çalışın.

İlk izlenim her zaman her yerde önemlidir. İşte bu nedenle son önerimiz ise, her zaman kendinizi yansıtacak şekilde olun. Hem kıyafetiniz hem de davranışınızla, ilk izleniminizi her zaman en iyi şekilde sağlamayı başarmış olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ilk bulusmada ne giyilir

İlk Buluşmada Ne Giyilir?

Her birey gibi sizlerde yeni ve ilk buluşmalar içerisinde heyecan içinde kalıyorsunuz… Bir yandan karşınızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir