Hanımlara haberler

Çiftler arası anlaşmazlık

Çiftler arası anlaşmazlık

İlişkinin içerisinde devamlı dönüp duran sorunlar ve sorunların sürekli aynı nedenden dolayı çıkması ilişkiyi yıpratmaktadır. Ancak şöyle bir durup, aslında ben buna değil de şuna kızmıştım, dediğiniz anlar oluyorsa kendinizi fark etmeye yaklaştınız demektir. Nedeni ise bilinçaltı kayıtlarının ufacık sorunlarda meydana çıkıp kafa karıştırmasından meydana gelmektedir. Çiftler arası anlaşmazlık genelde bu nedenlerden oluşmaktadır.

Mutlu bir yuva hayali ile evlenen çiftlerin hiçbiri boşanmak için evlenmediği aşikârdır. Ancak gelişen etkenler ve çevresel faktörlerin evliliğin bitmesinde rol oynamaktadır.

Evlilik faktörüne, çoğu kişi kolay ben beceririm kavramı ile yaklaşsa da ve eşinin koluna sarılıp çıkan yolda tek başlarına dönen kişilerin gittikçe arttığı apaçık bellidir. Herkesin evliliği beklediği gibi sürmeyebilir ve engebeler evlilik sürecinde çiftlerin yakısını bırakmaya bilir, fakat bunun farkına bilinçli bir şekilde varılmasıyla çiftler daha huzurlu bir yaşam sürdürebilmeleri mümkündür. Yapılması gereken tek şey anlayış ve saygı kavramının yitirmemesidir.

Farklı anne ve babadan meydana gelen iki çiftin birbirlerini anlamaları biraz zaman alabilir. Bu dönemde birbirlerini iyice tanımak adına biraz öngörü ile yaklaşmalarında fayda vardır.

İlişkinin yıpranmasında görünmeyen faktörlerde başrol oynamaktadır. Bu faktörleri sıralamak gerekirse eğer;

  • Yeterli derecede sevilmediğini düşünmek,
  • İlgisiz olduğu kanısına varmak,
  • Aldatıldığını düşünmek,
  • İhmal edildiğinin farkına varmak,
  • Duygu ifadesizliği,
  • Yeterli saygı görmediğini düşünmek gibi…

Çiftler arasındaki sorunların pek çoğu aslında görünmeyen nedenlerden çıkmaktadır.

Kendini yeterli düzeyde ifade edemeyen kişilerin ilişkide çok yıprandıkları kesindir. İçine kapanık ve çekingen tavırda bulunan bireyler karşı tarafın hep şikâyetine maruz kalırken, diğer taraftan da çok açık görüşlü kişilerin yaklaşımlarına karşı cins tarafından hoş karşılanmamaktadır. Çiftler arası anlaşmazlık işte böyle birşeydir. Aslında ilişki yaşamak isteyen iki cinsin evlilik danışmanından tavsiyeler alması evlilik öncesi yaşanacak sorunları minimum seviyeye çekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ilk bulusmada yapılmaması gerekenler

İlk Buluşmada Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Yeni biriyle tanıştınız ve ilk kez kaynaşacaksınız. Ve tabi ki ilk buluşmanızı gerçekleştiriyorsunuz. Bu konuda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir