Hanımlara haberler

Aşk acısı ile yüzleşin

ayrilik-sonrasi-bunlari-yapmayin-3500081_9509_300

Arkadaşlarınız veya sevgilileriniz sizi üzdüğünde moraliniz aşırı derecede bozulur. Çünkü hayattaki duygusal seçimlerinizin hep doğru olduğunu düşünürsünüz. İşte böyle zamanlarda iyileşme sürecini daha kısa bir zaman dilimine çekebilir ve hayata daha kısa sürede geri dönebilirsiniz.

Kendinizi dışarı atmak yerine evde tek başınıza olun. Eski fotoğrafları veya mektupları çıkartıp onlara tekrar tekrar bakarak acınızı dışa vurun. Unutmaya çalışmak yerine, onunla beraber geçirdiğiniz mutlu zamanları hatırlayın. Ağlayın, fotoğrafları ve mektupları yakın. Kısaca içinizden ne geliyorsa onu yapın. Duygularınızı açığa çıkaracak herhangi bir şey yapın. Böylece midenizdeki veya omuzlarınızdaki fiziksel acıyı gerçekten hissedebilirsiniz. Onun kullandığı parfümü bileğinize sıkın veya ikinizin şarkısını dinleyin.Böylece içinizde gizli kalmış olan fiziksel acı  tetiklenmiş olacak.

Sizi rahatlatabilecek herhangi bir şeyi düşünün. Yeni bir saç modeli deneyebilir, evde veya dışarıda kız arkadaşlarınızla takılabilir ya da kız kıza tatile çıkabilirsiniz. Sex and the city filminde Mr.Big tarafından düğün günü terk edilen Carrie’yi düşünün.

Ayrılığınızın olumlu etkilerini düşünün. Nicole Kidman burada güzel bir örnek teşkil ediyor. Tom Cruise’dan boşandığında artık yüksek topuklu ayakkabılar giyebileceğini söylemişti. Eğer eski sevgilinizin nefret ettiği bir tatil rotası varsa, oraya gidin . Bu durum, sadece sevgiliniz için geçerli olmayabilir. Yakın bir kız arkadaşınız sırf kavgalısınız diye sizden habersiz başkalarıyla birlikte hep gitmek istediğiniz yere gittiyse siz daha iyi bir yere gidin. Hatta onun dışında tüm arkadaşlarınızı çağırın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ilk bulusmada yapılmaması gerekenler

İlk Buluşmada Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Yeni biriyle tanıştınız ve ilk kez kaynaşacaksınız. Ve tabi ki ilk buluşmanızı gerçekleştiriyorsunuz. Bu konuda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir