Hanımlara haberler

Bayanların vazgeçilmez aksesuarı inci takılar

Bayanların değişmeyen aksesuarları arasında yer alan ve hiç bir zaman modası geçmeyecek gibi gözüken inci takılar hakkında bilgileri bu yazımızda sizler için hazırladık.

Günlük giyimde, gece kıyafetleriyle, gelinliklerde kısaca bayan takısı dendiğinde ilk akla gelen incinin takılması kadar taşınması da önemlidir. İnci hepimizin bildiği gibi istiridyeden çıkarılan bir süs eşyası olmasının yanında beyaz rengiyle sadeliği ve masumiyeti yansıtmaktadır. İncinin bayanlar tarafından bu kadar çok tercih edilmesinin bir diğer nedeni uzun yıllar kullanılması ve kullandıkça ışıldaması olarak gösterilebilir. İnci takılarda en çok tercih edilen renk beyaz olmasına rağmen fildişi, krem, mor, siyah renklerde genel kıyafet seçiminize uygun inci kolyeler bulmanızda münkündür. Beyaz incinin masumiyeti, krem incinin başarıyı, mor incinin serveti,  siyah incinin aşkı ifade ettiği kabul edilmektedir. İnci kolyelerin son yıllarda imitasyonları çok fazla piyasada bulunduğundan sizlere tavsiyemiz setinizi, inci kolyenizi veya ini küpenizi mutlaka bildiğiniz bir kuyumcudan almanız olacaktır. İnci setlerin fiyatlarında belirleyici olan inci tanesinin büyüklüğü olmaktadır.

inci

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aksesuarlarda dantel trendi

Evimizde, kıyafetlerimiz de kullandığımız danteller son yıllarda aksesuar olarak da bayanlar tarafından çok ilgi görmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir