Hanımlara haberler

Para Biriktirmenin Püf Noktaları

Para biriktirme konusunda faydalanılabilir birçok kaynak olsa da aralarından en belirgin ve doğru yöntemi seçerek sizlerde evde para biriktirme yöntemlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem tutumlu olacak hem de geleceğinizi de parasal yönden riske etmiş olmayacaksınız.

Para biriktirmek için öncelikle para harcamamak gerektiğini bilmek önemlidir. Bu noktada para biriktiremiyorum diyorsanız, harcalarınızdan fuzuli olan harcamaları kısmalısınız. Bir diğer yönden önerimiz ise, elbette iş hayatı ve çalışmak olacaktır.

Geleceğiniz için para biriktirmekte olduğunuzu hiçbir zaman unutmayın. Dışarıya çıktığınızda da sadece para harcayacağınız kadar bir para almanız önerilir. Kredi kartı ya da benzer ek kartlarınız varsa, evde bırakmanızı öneriyoruz. Bu sayede fazla para harcamayı da engellemiş olabilirsiniz. Eğer yanınıza acil ihtiyaçlar için para almanız gerekiyorsa en fazla +20 TL alın diye öneriyoruz.

para biriktirme yollari
para biriktirme yollari

Para biriktirmek istiyorsanız, kredi kartı kullanmayın. Harcamalarınızı doğrudan nakit ile ya da banka kartı ile yaparsanız kara geçebilirsiniz. Paranın harcandığı zaman, cebinizden paranın çıkması önemlidir. Diğer türlü krediden tükettiğinizde, ay sonu ister istemez sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Alışverişe çıkmadan önce ne alacağınızı ve de ne kadar harcayacağınızı önceden belirleyin. Bu sayede para biriktirebileceksiniz. Herhangi bir sorun yaşamadan ya da kendinizi sıkmadan sorunsuz para birikimi yapabileceksiniz demektir.

Öğrenciler Nasıl Para Biriktirebilir?
Bu konuda üstte ki yazımız sizler içinde geçerlidir. Ekstra part time çalışabilirsiniz ya da ek gelir yöntemlerini araştırarak da dolandırıcı olmayan yöntemlere başvurabilirsiniz.

Giderlerinizde 17 TL, 18 TL gibi tutarlarda hesabı 20 TL olarak katın ve bu sayede ailenizden de bu şekilde para talebinde bulunun. Bu da sizlerin arada ki fiyat farkının kârı gibi gözükse de cebinizden kısa vade de uçup gidecek tutarlar olacaktır.

Evde yemek yemeye özen gösterin. Bu sayede dışarıda yemek yemediğiniz sürece kara geçeceğinizi de unutmayın istiyoruz. Midenizin boş olacağı şekilde evden dışarıya adım atmayın. Bu da sizlere özel bir öneridir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir