Hanımlara haberler

Yemek Odası Dekorasyonu

yemekYemek odası dekorasyonu yapacaksanız dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında öncelikle odanın büyüklüğü, masanın boyutu, evin dekorasyondaki dekore tarzı ve yemek odası dekorasyonu için ayıracağınız bütçe yer almaktadır. Standart olarak yemek odası dekorasyonlarında yemek masası ve duvar arasında 1,2 metre gibi bir boşluk bulunması gerekmektedir. Ama kimi yemek odaları yeterince geniş değildir. Bu nedenle cam yemek masası tercihi ile yemek odalarınızı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Yemek masası tercihinizi yaparken yemeği kaç kişi yediğiniz ve yemek odasında misafir yoğunluğuna göre sık misafir ağırlıyorsanız açılıp kapanabilir masa tercihinde bulunabilirsiniz. Masanıza ekstra fazladan yer edinmek adına birkaç tane tabure bulundurmanızda da fayda vardır. Çocuklu aileler için özellikle cam masa tercih etmemeleri önerilmektedir. Ahşap ve vernikli yüzeyli masaların temizliği pratik bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

Çocuklu aileler ayrıca giydirilebilir tarz sandalye tercihinde bulunarak yemek döküldüğü zamanlarda temizlikte pratiklik kazanabilirler. Depolama olarak gizli çekmece ya da raf sistemi bulunan bir yemek odası takımı tercihinde bulunarak yemek odası eşyalarınızı depolamak için ekstra yer arayışına gerek duymamış olacaksınız. Yemek masasına oturduğunuz zaman bu depolama alanlarının sizin oturma alanınızı fazla işgal etmediğinden emin olmalısınız. Pahalı bir yemek takımına göz koyduysanız bu yemek takımının sizin için ne kadar süre kullanılabilir olacağını ve ihtiyaçlarınıza ne kadar cevap verebileceğini hesaba katmalısınız.

Uzun süreli kullanılabilir bir ürün seçiminde bulunduğunuzdan emin olmalısınız. Yoksa sadece lüks görünümü ile dikkat çeken bir yemek odası takımı tercihinde bulunmamalısınız. Çocuklarınız küçük ise ve ekstra çalışma alanı olarak yemek masasından yararlanma tercihinde bulunma gibi bir niyetiniz varsa daha fonksiyonel bir masa tercihinde bulunmak akıllıca atacağınız bir adım olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Genç odası, ne çocuk odası kadar renkli, ne de yetişkin odası kadar sakin olmalıdır. Gençlik, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir