Hanımlara haberler

Teras Su Yalıtımı

teras su yalıtımıSu yalıtımı, özellikle çatı ve teraslar için oldukça önemlidir. Çünkü, su yalıtımı doğru yapılmamış olan teraslarda, korozyon riski hızla yükselir. Onun yanı sıra, mekanda nem ve rutubete neden olması açısından, su yalıtımının doğru bir şekilde yapılmış olması oldukça önemlidir. Diğer türlü nem ve rutubet oluşacağından, sağlıksız ortamları da beraberinde getirir. Peki, doğru teras su yalıtımı nasıl olmalıdır?

Su yalıtımında çimento katkılı malzemeler kullanılmamalıdır, çünkü çimento bir süre sonra suyu içine alacağından, suyun betonarmeye işlemesi kaçınılmazdır. Bu da, aynı şekilde korozyon riskinin hızla artmasına neden olur. Su yalıtımında, polyurea kaplamalar önerilmektedir. Açık alanlar olan teraslar, atmosferik etkilere maruz kalan alanlardır. Bu tür etkilere karşı, tüm dünyada dayanıklılığı en yüksek olan polyurea kaplamalar, UV dayanıklılığı yüksek bir su yalıtımıdır.

En çok hareket eden bölgelerden birisi olan çatı ve teraslarda, yüksek elastikiyete sahip polyurea kaplamaların kullanılması, teraslarda oluşan hareketliliği emerek kılcal çatlamaları önler. Yüzeydeki büyünlüğü ömür boyu koruma özelliği bulunan polyurea, bu yönüyle teras su yalıtımında en çok tercih edilen kaplamadır. Günlük hayatımızda kullanım alanı olarak değerlendirdiğimiz teraslarda, sıcaklık farklına da dayanıklı ,elastik ürünler tercih edilmelidir. Seramik kaplamaların altına yapılacak su yalıtımı, bu tür problemlerin oluşmasını engelleyecektir. Teras olarak inşa edilmiş çatılarda, seramik gibi kaplamalar tek başına su yalıtımı sağlamaz, bu nedenle mutlaka başka bir yalıtım malzemesi ile desteklenmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası dekorasyonu yapacaksanız dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında öncelikle odanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir