Hanımlara haberler

Siyah Mutfak Dekorasyonu

Hanımların gün içinde en çok vakit geçirdikleri mekan, kuşkusuz mutfaklardır. Bu nedenle mutfağın dekorasyonu oldukça önemlidir. Mekanın ferah ve geniş olmasının yanı sıra, kullanışlı ve modern olması da oldukça önemli.

Klasik mutfak dekorasyonlarında yer alan beyaz ya da kahverengi mutfak dolapları ve beyaz eşyaların yanı sıra, artık renkli dolaplar, ankastre ürünler revaçta. 2013 dekorasyon modasına gelince, mutfaklarda artık siyah, kırmızı ya da yeşil gibi renkler dikkat çekiyor. Özellikle siyah ankastre ürünler ve siyah mutfak dolaplarının yarattığı modern görünüm oldukça hoş görünüyor.

Mutfak dekorasyonunda siyah rengini tercih edecekseniz, mekanın geniş olmasında yarar var. Çünkü koyu renkler, mekanın olduğundan daha dar görünmesine neden olabilir. Küçük mutfağınız var ancak yine de siyah dolapları kullanmak istiyorsanız, o zaman duvarları, çeşitli aksesuarları, halılar, perdeleri ve masa takımlarını renkli ya da beyaz gibi renklerde tercih edebilirsiniz.

Siyah mutfak dekorasyonu, evin havasını bir anda değiştirecektir. Modern evlerin vazgeçilmez ürünleri olan siyah ankastre fırın, ocak, buzdolapları, siyah mutfak dolaplarınızla oldukça uyumlu olacak. Siyah mutfak dolaplarını tercih edecekseniz, mekanın hem daha kullanışlı olması hem de daha geniş görünmesi adına, köşe mutfak takımlarını tercih edebilirsiniz. Bu aynı zamanda yerden tasarruf etmenizi de sağlayacaktır.

Zeminde beyaz rengi, mutfak için en ideal renklerden biridir. Halıda ise krem ya da pudra tonlarını tercih edebilirsiniz. Koyu mutfak dolapları ile uyum yakalamak adına siyah halı ve perde seçimi, mekanın basık görünmesine neden olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası dekorasyonu yapacaksanız dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında öncelikle odanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir