Hanımlara haberler

Mutfak dekorasyonunda önemli detaylar

mutfak_dekorasyon_mutfak_modelleri-49

Hanımların ev içerisinde en çok vakit geçirdikleri alan neresidir diye sorsalar, kuşkusuz hepimizin cevabı mutfak olur. Yemek yapmadan ziyade, birçok bayan mutfakta vakit geçirmekten büyük keyif alır. Bu nedenle mutfağın doğru düzenlenmiş olması oldukça önemlidir. Her sezon değişen moda renk ve aksesuarlardan ziyade, mutfakta en önemli detayların başında, ferah ve iç açıcı bir yaratma amacı olmalıdır.

Mutfağın büyüklüğü doğru orantılı olan bir mutfak masası, şık bir tezgah ve mutfak dolapları, mutfak araç gereçleri, beyaz eşyalar, ankastre ürünler, davlumbaz, elektrikli ev aletleri, züccaciye… Mutfak dediğimizde hepimizin ilk aklına gelen belli başlı detaylar bunlardır. Ancak ufak detaylar gibi görünseler de, her biri mutfak dekorasyonu açısından oldukça önemli noktalardır.

Mutfakta ferah bir alan oluşturmak önemlidir. Ancak alan konusunda sıkıntınız yoksa, daha geniş ve daha gösterişli mobilya ve eşyalara yer verebilirsiniz. Örneğin mutfağın ortasında yer alan tezgah ve lavabo, modern mutfak dekorasyonlarında sıkça yer verilen tasarımların başında geliyor. Onun yanı sıra, son yıllarda Amerikan mutfak tasarımları ile karşılaşmak da mümkün. Yer konusunda sıkıntınız yoksa, dekorasyon konusunda da birçok farklı seçenek ile karşılaşabilirsiniz. Peki küçük mekanlarda yapılabilecekler nelerdir?

Öncelikle gereksiz aksesuar ve ev ürünlerine mümkün olduğunca az yer vermeye çalışın. Gereksiz detaylar, kuru kalabalığa neden olmaktan başka işe yaramazlar. Bu nedenle, büyük kare masa yerine yuvarlak masa ya da duvara monteli, açılıp kapanan masalardan tercih edebilirsiniz. Bu yerden tasarruf etmeniz için önemli bir detaydır. Onun dışında, ortamın daha ferah görünmesini istiyorsanız, açık renkler tercih etmeye özen gösterin. Özellikle beyaz, mutfak dekorasyonu için en ideal renkler arasında yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası dekorasyonu yapacaksanız dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında öncelikle odanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir