Hanımlara haberler

İç Mekan Duvar Boyaları

iç mekan duvar boyalarıİç mekan dekorasyonunda önemli bir yer tutan duvar boyası için bir evin makyajıdır demek yanlış olmaz. Evi ve hayatınızı renklendiren duvar boyaları seçimi, en az diğer dekorasyon öğeleri kadar önemlidir. Yıllardır tercih edilen plastik boyaların yanında, günümüzde daha birçok duvar boyası çeşidi bulunmaktadır.

Su bazlı boya, son yıllarda en çok tercih edilen duvar boyası çeşidi aralarında yer alır, bunun nedeni silikon yapılı ve kolay silinebilir olmalıdır. Su bazlı boyaların yanı sıra, nano teknolojik boyalar, duvar boyası sektörünün ne kadar geliştiğini östermektedir. Kendini temizleme özelliği bulunan nano teknolojik boyalar, birçok farklı renk seçeneği ile tüm alanlar için farklı seçimler sunmaktadır.

En yaygın kullanıma sahip olan ve en basit olarak uygulanan plastik boyalar, tavan ve duvar boyaları olarak iki gruba ayrılmaktadır. Su ile inceltilerek uygulanan plastik boyalar, oda sıcaklığında yaklaşık 3 saat gibi bir sürede kurumaktadır.

Su bazlı ve silikon esaslı boyaların kullanımı da en az plastik boyalar kadar yaygındır. Alerjik ve hassas bireyler tarafından en çok tercih edilen boya çeşitlerinden birisi olan su bazlı boyaların en önemli avantajı, kolay temizlenebilir olmalarıdır. Oda sıcaklığında yaklaşık 3-4 saatte kurumaktadır.

Parlak, mat ya da yarı mat olmak üzere farklı gruplara ayrılan yağlı boya, uygulaması diğer boya çeşitlerine oranla oldukça zahmetlidir. Tiner ya da nift ile inceltilen yağlı boya, oda sıcaklığında yaklaşık 4-5 saatte kurumaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası dekorasyonu yapacaksanız dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında öncelikle odanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir