Hanımlara haberler

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Genç odası, ne çocuk odası kadar renkli, ne de yetişkin odası kadar sakin olmalıdır. Gençlik, hayatın en hareketli dönemi olduğundan, bu dönemde çocuğunuzun vakit geçirdiği oda da hareketli olmalıdır. Genç odasının hem çalışma odası hem de yatak odası olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, her ikisine de uygun bir dekorasyon yapılmalıdır.

kız odası dekorasyonu

Genç odası dekorasyonunda, çocuğun ders çalışırken motivasyonunu arttıracak bir dekorasyon olması önemlidir. Bu nedenle çalışma masası, çocuk ve genç odası dekorasyonlarında mutlaka camın önüne yada odanın en çok güneş alan noktasına konumlandırılmalıdır. Masanın etrafında dikkat dağıtacak posterler, aksesuarlar ya da elektronik eşyalar yer almamalıdır. Masanın rengi açık renk olmalıdır.

genç odası dekorasyonu

Yatak, çocuğunuzun en rahat edebileceği noktaya koyulmalıdır. Dolap ile çok yakın olmaması, daha ferah bir mekan yaratılması açısından oldukça önemlidir. Genç odalarında dekorasyon rengi, açık renkler olmalıdır. Koyu renkler kasvetli oldukları gibi, mekanın da daha küçük görünmesine neden olurlar.

genç erkek odası dekorasyonu

Dekorasyon renkleri arasında şu sıralar turkuaz ve mercan tonları revaçta. Siz de genç odası dekorasyonunda, turkuaz rengini kullanabilirsiniz. Beyaz mobilyalar turkuaz tekstil ürünleri ile çok şık ve enerjik bir genç odası dekore edebilirsiniz.  Genç odalarında aksesuar seçimine gelince. Hobileri ve ilgi duyduğu alanlarla ilgili fotoğraflar, aksesuarlar ve halı, perde desenlerini kullanmayı ihmal etmeyin. Böylece, çocuğunuzun zevkine uygun bir genç odası dekore etmiş olacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası dekorasyonu yapacaksanız dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında öncelikle odanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir