Hanımlara haberler

Ev temizliği püf noktaları: Kötü kokuları önlemek

Giysilerin güzel kokması, yatakları güve yememesi için dolaplara naftalin koyarız. Naftalinin kokusu sizin içinde ağır geliyorsa, dolabınıza limon kabuğu ve karanfil koymayı deneyebilirsiniz.

Yemek pişirirken bazılarının kokusu ağırdır, tahammül edemeyiz. Örneğin lahana ve karnabahar kokusu gibi. Böyle kokusunu sevmediğiniz yemekleri pişirirken, tencerenin kapağına ekmek koyarsanız kötü kokuyu önlemiş olursunuz.

Soğan ve sarımsak doğraması en sıkıcı olan sebzelerdendir. Bir türlü kokuları ellerimizden gitmez. İşte size bir püf nokta, soğan yada sarımsak doğramadan önce elinize limon suyu sürün. Ve doğradıktan sonrada yarım limon parçasını elinizde iyi ovuşturun. Böylelikle eliniz kokmayacaktır.

Kızartma yaparken tüm eviniz yağ kokuyorsa, yağın içerisine bir kaç tane maydanoz atmayı deneyin. Böylelikle kokuyu önlersiniz.

Evin genel olarak güzel kokması için bir pratik bilgi, lambaların üzerine parfüm, kolonya gibi beğendiğiniz kokulardan çok az sürün, fazla sürmeyin. Lamba yandığında odanız güzel kokacaktır.

Evinizin güzel kokması için bir başka yöntemde bir kaç karanfili suda kaynatın. Böylece evinizdeki kötü kokular gidecek ve daha güzel kokacaktır.

Spor ayakkabıları ter sebebiyle genelde biraz kokarlar. Bunu önlemek için ayakkabınızın içine geceden bikarbonat koyun. Sabah kaldırın, kötü kokular gitmiş olacak.

Ve son bir tane daha biten parfüm şişelerinizi gardrobunuza koyun. Böylece dolabınız mis gibi koksun:)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası dekorasyonu yapacaksanız dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında öncelikle odanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir