Hanımlara haberler

Buzdolabınız kötü mü kokuyor? İşte önleme yolları!

Ev hanımların mutfakları çok kıymetlidir ancak buzdolablarında oluşan kötü kokular onların yaptığı tüm işi ve yemeklerinin güzelliğini bozmaktadır. Buzdolabına kokan üstü açık kaselerde konan yemekler, soğan, turşu gibi yiyecekler buzdolabına koku salmakta ve bu kötü kokular hiç zaman kaybetmeden diğer besinlerede geçmektedir.

Bu kokudan kurtulmak için mutlaka her yemeğin üstü kapatılmalı ve soğan, turşu gibi kokuyu çabuk sağan besinler ise folyo ile sarılarak buzdolabı içine yerleştirilmedir. Kötü kokuyu engellemek için yapıla bilecekler:

Bir kaseye süt koyup bunu buzdolabının ortasına yerleştiriniz. Süt içinde bulunan kimyasallar sayesinde kötü konuları emecektir.
Bir diğer yöntem ise küçük bir tabak içerisine yarın limonu dilimleyerek koyunuz. Bu tabağı buzdolabının en alt gözüne koyarak oluşabilicek kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Ancak limon dilimleri her gün yenileyemi unutmayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası dekorasyonu yapacaksanız dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında öncelikle odanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir