Hanımlara haberler

Ağaç salıncak

ağaç salıncak
ağaç salıncak

Salıncaklar hem çocuklar hem yetişkinler için keyifli birşeydir. Eğer eviniz bahçeli ve bahçenizde büyük bir ağaç varsa, onu değerlendirin derim. Kolayca çocuklarınız için salıncak yapabilirsiniz. Hatta yeterince sağlam yaparsanız siz bile kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzeme koltuğu için ahşap düz bir tahta ve uzunca bir halat. Ayrıca ahşap tutkalı, 2 tane kelepçe, bir matkap, 8 tane ağaç vidası, zımpara ve boya gerekmekte.

Salıncağın koltuğu için aşağıda resimde gördüğünüz gibi 2 tane kısa tahta ve 2 tane uzun tahta kesin. Daha sonra tutkal ile bunları yapıştırın ve kelepçeyin. Kuruduktan sonra kısa tahtaların köşesinden 4 adet delin ve vidalayın. Sonra büyük tahtaların ortasından 2 tane büyük delik açın. Bu delikten halat geçecek. Tüm delme işlemleri bittikten sonra artık boyayabilirsiniz. Beyaz boya daha şık durur herzaman. Tabi sizin zevkiniz ve bahçenizin dekorasyonuna göre farklı bir renge de boyayabilirsiniz.

salıncak yapımı
salıncak yapımı

İlk resimdeki gibi halatı zincirler ile  düğümleyin. Ve salıncağınız hazır. Keyfini çıkartın! Yorumlarınızı bekliyorum..

 

Kaynak: www.homedit.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası dekorasyonu yapacaksanız dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında öncelikle odanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir