Hanımlara haberler

2013 dekorasyon önerileri

yeni-yil-ev-dekorasyonu-2013-1

Yeni yıla nasıl girersen öyle geçermiş. Siz de evinizde ufak tefek değişiklikler yaparak, tüm yılı yepyeni bir ortamda karşılayabilirsiniz. Evinizde fazla para harcamadan, düşük maliyetlerle farklı bir ortam yaratmanız mümkün. Hatta yeni mobilya ve aksesuarlar almak yerine, elinizdeki malzemeleri değerlendirebilirsiniz.

Yüzü eskimiş mobilyalarınız üzerinde ufak tefek değişiklikler yaparak yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Eski yıllardan kalma, eski tip sandalyeleriniz varsa bakım yaparak onlara yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.  Evinizde klasik bir tarz hakimse, sandalye iskeletlerini gümüş renge boyamayı deneyebilirsiniz.  Modern bir tarz yakalamak istiyorsanız, koltuk yüzeylerini renkli kumaşlarla kaplatmayı da deneyebilirsiniz.

Aksesuarlara gelince, cam objeler evinize modern bir görünüm kazandırır. Elinizdeki cam kavanozları cam boyası ile zevkinize ve tarzınıza göre boyayın. Vazoyu dilerseniz dekoratif taşlarla, dilerseniz bir buket karanfil ile süsleyebilirsiniz. Tarçın çubukları ile çok şık aksesuarlar yapabileceğinizi hiç düşünmüş müydünüz? Cam fanusun etrafını tarçın çubukları ile kaplayın. Fanusun içine koyacağınız mumlar ile, hem dekoratif aksesuarlar hem de evinizde hoş bir koku elde etmiş olacaksınız.

Yılbaşına sayılı günler kala, bu atmosferi evinize de yansıtmayı ihmal etmeyin. Eski yıllardan kalma çam ağacı süslerinizi çöpe atmak yerine, yeniden değerlendirmeyi deneyebilirsiniz. Bütün süsleri aynı renge boyayarak uyumlu bir hava yakalamış olacaksınız. Yılbaşına uygun dekoratif bir obje elde etmek istiyorsanız, bereketin simgesi nar ve bolluğun simgesi misket limonu bir arada kullanmayı deneyebilirsiniz. Yılbaşı gecesi şık bir meyve tabağının içerisine plastik nar ve misket limonları yerleştirin. Siz de biraz düşünürseniz, çok daha farklı ve oldukça düşük maliyetli, birbirinden güzel dekoratif fikirler elde edebilirsiniz, yaratıcı olun ve yaratıcılığınızı uygulamaktan çekinmeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası dekorasyonu yapacaksanız dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında öncelikle odanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir