Hanımlara haberler

Hamilelik Döneminde Oluşan Sinir Hastalıkları

HAMİLELİK DÖNEMİNDE OLUŞAN SİNİR HASTALIKLARI

Hamilelik bayanların yaşamış olduğu çok özel bir dönemdir. Bu neden la telaşlı ve fazla yorgun atlatılıyor. Bunun yanında çok tatlı hatıraları olabiliyor. Hamilelik döneminde herkesin anne adaylarına karşı hassas davranması ve anlayışlı olmaları gerekiyor. Çünkü bu dönemde hormonsal olarak birçok değişiklikler olduğu için anne adayları zaman gergin gereksiz telaşlı veya sinirli olabilirler. Bu dönemde fazlasıyla alıngan ve hassas davranabilirler. Her şeye ağlayarak tepki gösterebilirler.

Tüm bunlar sinirsel olarak zayıf olmaktan kaynaklanıyor. Fakat bunların yanında en önemli olan şey ise bebekle alakalı her şeye hassasiyet göstermeleri ve çevrelerinden de bunu beklemeleridir. Hassas davranılmadığı takdirde problem yaşanabilir. Hamilelik döneminde bebeği kaybetme korkusu ve ölüm korkusu çok yaşanılır. Bundan dolayı birçok anne hassaslaşır. Bu gereksiz kaygılardan kurtulmak ve rahatlamak için kesinlikle ilaç kullanılmamalı spor yapılmalı aynı zamanda rahatlamak adına melisa çayı yâda papatya çayı içilmelidir. Bunun yanında hamile yogası yapılabilir. Plates ta ikinci aşmaları olmadığı sürece tercih edilebilir. Bebeği ve anneyi çok zorlamadan basit hareketle yapılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir