Hanımlara haberler

Gözlük Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir gözlüğün kullanım süresi, insanların gözlüklerine harcadıkları zaman ve bakıma göre değişiklik gösterir. Uzun yıllar boyunca gözlüğün kullanılabilir olacağı kadar, günümüzde bu kullanım süresine istinaden bakımı doğru zamanlarda yeteri kadar yapılmadığında da, kısa süreli gözlük kullanımı gerçekleşebilir.

Sizlerde gözlük bakımı sayesinde gözlük kullanım süresi uzatma yapabilirsiniz. Bunun için kullandığınız gözlükte devamlılık, takma – çıkarma zamanı ya da muhafaza edişiniz dahi her şey önemlidir. Gözlüğünüze ne kadar iyi bakarsanız, o da sizin gözlerinize iyi bakacağı kadar sizlere uzun yıllar boyunca kullanım imkanı tanır.

gozluk bakımı
gozluk bakımı

Gözlük Camı Silerken Bezine Dikkat

Gözlük camı temizliği için sprey ya da benzer kimyasal maddelerin hiç birini gözlüğünüz için kullanmamalısınız. Onun yerine gözlük camı silerken kullanacağınız gözlük camı bezi için önem verip, kaliteli ve düzgün bir bez kullanırsanız, gerçekten de net camlarda harika bir çerçeve kullanımını kendinizce başarmış olabilirsiniz.

Temizleme bezi, su tutmalı ve suyu cama vermemelidir. Ayrıca yumuşak olmalı ve gözlüğünüzün camına karşılık herhangi bir şekilde kalıcı ya da geçici çizik vermemesi gerekmektedir. Cam yüzeyini kolay bir biçimde silme imkanı tanıyan temizleme bezleri vardır, bu bezler önerilir. Ve tabi ki silme bezinizi de hem çok temiz kullanmalısınız hem de bezde kum, toz, kir gibi gözlük camını çizecek hiçbir pis ya da kirlilik olmamasına da dikkat edilmelidir.

İstediğiniz derecede temizlik adına cam için özel olarak bir damlacık kadar şampuan ya da aktif sabun dökerek, camınızın temizlenmesini de sağlamak mümkündür. Burada önemli olan kir sökmektir ve bu kiri de bu iki (şampuan ya da sıvı sabun) ile başarabilirsiniz. Tabi muadil diyerek hiçbir şekilde de deterjan kullanmamanızı öneriyoruz. Böyle bir yola başvurursanız, bol su kullanarak temizliğinizi de tam olarak yapmış olabilirsiniz.  

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

yılbaşı çam ağaçları

Yılbaşı İçin Ev Süslemeleri Fikirleri

Yılbaşı zamanları geldiğinde insanların her zaman içi kıpır kıpır olur ve istemsiz bir şekilde içlerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir